Škoda zahájila v Boleslavi výrobu modelu Kamiq

Zpráva ČTK vydáno dne 11. července 2019

Škoda Auto začala ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi vyrábět kompaktní městské SUV Kamiq. Každý den jich vyrobí 400.

Do výroby modelu Kamiq investovala automobilka v Mladé Boleslavi přibližně 100 milionů eur, tedy přes 2,5 miliardy Kč. Výrobní linka byla upravena pro platformu MQB27, kromě toho bylo zhotoveno nové lisovací nářadí. V lakovně i v provozech svařovny a finální montáže byly vedle zásadních úprav provedeny také drobné změny s cílem umožnit například montáž nových dvoudílných světlometů vybavených technologií LED.

Kamiq je vedle modelů Kodiaq a Karoq třetím SUV značky určeným pro evropský trh a kombinuje výhody SUV, jakými jsou vyšší světlá výška nebo zvýšená pozice sedadel, s agilitou kompaktního vozu. Cena vozu na českém trhu bude začínat na 379.900 Kč, tedy o 10.000 Kč více než Scala. Nejmenší SUV od mladoboleslavského výrobce vyšší cenu vynahrazuje rozsáhlejší výbavou.

Z linky v Mladé Boleslavi bude Kamiq sjíždět spolu s modelem Scala, ze kterého vychází, i s dalšími modely Fabia, Octavia a Karoq. 

Více na: https://www.skoda-auto.cz/

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.