Slovenská továrna PSA má kvůli nákladům obavy o svou budoucnost

Zpráva ČTK vydáno dne 20. července 2020

Vedení slovenské továrny francouzské automobilky PSA má obavy o její budoucnost, pokud s ohledem na klesající konkurenceschopnost v rámci skupiny nezíská výrobu dalšího modelu.

Továrna letos během přerušení výroby kvůli koronaviru zaznamenala zhruba pětinový výpadek roční produkce. PSA v zemi pod Tatrami montuje automobilky Citroën C3 a Peugeot 208, které bylo v prvním pololetí ve své třídě druhým nejprodávanějším modelem v Evropě. Slovenská divize PSA zatím nemá příslib nové výroby jako náhradu za stávající modely po skončení jejich produkce.

„V rámci skupiny se chceme ucházet o další produkt. Pokud v takovém boji nebudeme úspěšní, stěží si dokážu představit budoucnost našeho závodu. Momentálně nemáme žádnou další vizi,“ řekl novinářům zástupce generálního ředitele závodu PSA v Trnavě Martin Dzama.

Továrně se podle něj nedaří snižovat výrobní náklady, které má v rámci skupiny vyšší než v Portugalsku a které se přibližují nákladům ve Španělsku. Výrobní náklady ve slovenském závodě zůstávají v posledních čtyřech letech stabilní, zatímco jiné závody v rámci skupiny PSA svou výrobu postupně zlevňují.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.