Šmeral Brno trápí málo dělníků

Zpráva ČTK vydáno dne 17. října 2018

Brněnská strojírna Šmeral v letošním roce pravděpodobně vykáže nulový zisk. Důvodem je nedostatek výrobních dělníků, kvůli němuž se nepodařilo využít plnou kapacitu firmy

Hlavní zakázkou společnosti je v současné době výroba kovacího stroje pro japonského zákazníka, dodávka stroje ULS 100 na válcování továrních hliníkových dílů pro kanadskou společnost a stavba linky na výrobu výlisků z plechu pro slovenského zákazníka. Strojírna Šmeral 60 až 70 procent své produkce vyváží do zahraničí, po evropských a asijských trzích se v současnosti snaží proniknout na trh v Severní Americe.

Generální ředitel strojírny Jiří Zoufalý k současnému nedostatku pracovních sil uvedl, že se bohužel v letošním roce nepodařilo kapacitně vytěžit stroje a výrobní zařízení kvůli nedostatku výrobních dělníků. Ve výrobě společnosti Šmeral Brno aktuálně chybí asi 28 lidí. Díky této skutečnosti zástupci předpokládají, že letošním výsledkem bude kladná nula.

Šmeral Brno navazuje v Brně na slavnou firmu Storek, která měla poblíž dnešní Křenové také slévárnu a ocelárnu. Jde o jeden z posledních funkčních průmyslových areálů v historickém centru města.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.