Společnost Koyo Bearings ČR posílila výrobu o tři nové stroje Okuma

Zpráva ČTK vydáno dne 15. května 2020
Foto: Koyo Bearings Česká republika

Firma Koyo Bearings Česká republika vyrábí ložiska pro automobilový průmysl. V předchozím fiskálním roce investovala do modernizace výroby 90 milionů korun. Mezi největší projekty patřila instalace tří nových strojů OKUMA LT 200EX-2T2M.

Stroj OKUMA LT 200EX-2T2M, instalovaný v lednu letošního roku je vybaven dvěma vřeteny, dvěma revolverovými hlavami s poháněnými nástroji a tzv. manipulátorem pro odběr jiných než tvarově kruhových dílů. Ve výsledném stavu nahradil dva stávající soustruhy. V únoru proběhla instalace dalších dvou strojů stejného modelu, ovšem s jiným vybavením.

Na soustružně společnost Koyo Bearings ČR vyrobí měsíčně v průměru 920 000 ložiskových kroužků a většina strojů je podle ředitele společnosti Petra Nováka v nepřetržitém režimu i nyní, kdy automobilky omezily provoz. Olomoucká továrna díky investici 22 milionů korun zvýšila automatizaci výrobního procesu a tím podle Nováka posílila produktivitu práce. Zároveň zvýšila vlastní kapacitu soustružení.

„Od výstavby závodu jsme investovali do oblasti soustružení přes 130 milionů korun. Z této částky bylo 54 milionů korun směřováno do nákupu soustruhů Okuma, kterých máme v současné době ve firmě 11. Japonské stroje Okuma považujeme za vysoce kvalitní, přesné a hlavně stabilní stroje, proto mají v našich řadách nejvíce zástupců,“ uvedl Novák.

Společnosti Koyo Bearings ČR v účetním roce 2018/2019 do konce loňského března zvýšila tržby meziročně o 45 milionů korun na rekordních 1 089 miliardy korun. Zhruba 95 procent produkce firma exportuje. Mezi hlavní zákazníky společnosti Koyo Bearings ČR, která je součástí japonského nadnárodní korporace JTEKT Corporation, patří automobilky Mercedes-Benz, Volkswagen a Jaguar Land Rover. Výsledky za účetní rok 2019/2020 firma zatím nezveřejnila.

Koyo Bearings ČR byla založena v roce 2000 a o rok později v Olomouci postavila závod na výrobku válečkových a jehličkových ložisek. Do Olomouce pak byla přestěhována výrobní technologie ze sesterského závodu v Německu. Firma od roku 2001 investovala v Olomouci více než 1,2 miliardy korun a zaměstnává zhruba pět stovek kmenových pracovníků.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.