Společnost Řetězárna dokončila robotizaci výroby řetězů

Zpráva ČTK vydáno dne 20. května 2019
Foto: ilustrační

Přes 46 milionů korun investovala loni společnost Řetězárna do modernizace svých výrobních kapacit v České Vsi na Jesenicku. Hlavní investicí bylo dokončení robotizace výroby řetězů.

Vedle dokončení robotizace výroby řetězů a instalace dalších pěti manipulátorů firma pořídila také CNC frézky s paletovacím zařízením, díky kterým znásobí produktivitu při obrábění důlních spojek a dalších sériových výrobků. Výraznou úsporu nákladů ve vnitropodnikové dopravě má podle Lukáše přinést pořízení CNG stanice (zásobníku stlačeného zemního plynu) a nákup šesti vysokozdvižných vozíků jezdících na toto medium. Významnou finanční položkou loňských investičních nákladů byly zálohy na nové výrobní linky, které budou do závodu v České Vsi dovezeny letos a podstatně zvýší kapacitu výroby řetězů s průměrem do 13 milimetrů.

Společnosti Řetězárna loni díky exportu meziročně vzrostly tržby o pětinu na 553,4 milionu korun. Zisk podniku se ve rovnání s rokem 2017 zvýšil takřka o 20 milionů korun na 44,8 milionu korun.

"V roce 2018 jsme v rámci investiční činnosti realizovali 27 akcí ke zvýšení kvality našich výrobků, rozšíření výrobních možností a zlepšení pracovního a životního prostředí. Růst produktivity a kvality očekáváme od zavedení značení řetězů na linkách a zařízení na tryskání řetězů do průměru 16 mm," komentoval loňské investice předseda představenstva Řetězárny Igor Lukáš.

Více na: http://www.retezarna.cz/


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.