Jsme největší strojírenský web
Oslavte s námi víc než 142 tisíc návštěv a 752 tisíc zobrazených stránek za měsíc leden! Máme pro vás dárek...

Strojírenský veletrh v Brně letos navštívilo přes 81 tisíc lidí

Zpráva ČTK vydáno dne 21. října 2019

61. Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně navštívilo v průběhu pěti dní více než 81 tisíc návštěvníků a představilo se 1662 firem ze 30 zemí světa, které obsadily všechny kryté plochy výstaviště, tedy přes 40 tisíc čtverečních metrů.

Partnerskou zemí letošního veletrhu se stala místo některého z cizích států Česká republika. Zástupci vlády také poprvé představili společnou expozici 13 státních institucí a agentur zahrnutých pod heslo: Česká republika, země pro budoucnost. S touto značkou se Česko bude od nynějška prezentovat v zahraničí.

Společně s MSV se letos uskutečnily i veletrhy Transport a Logistika a Envitech. V doprovodném programu si návštěvníci mohli vybrat z 91 konferencí, seminářů, přednášek a workshopů, což je podle pořadatelů rekordní číslo. Hlavními tématy se stala digitalizace průmyslu, 3D tisk i cirkulární ekonomika.

Podle pořadatelů byla letos rekordní i účast zahraničních firem. Na veletrh jich přijelo 829, loni to bylo 800. Nejvyšší zastoupení měly Německo, Slovensko, Čína, Itálie a Rakousko. Veletrh navštívily i zahraniční delegace a obchodní mise například z Indie, Jihoafrické republiky, Ruska, Běloruska, Ukrajiny, Slovenska, Severní Makedonie nebo největší německé spolkové země Bavorska.

Na veletrhu byly uděleny také zlaté medaile, většinu získaly české firmy. Oceněn byl například exponát brněnské firmy ZKL, zabodovalo VUT v Brně i Technická univerzita Ostrava, čestné uznání získal zásilkový box společnosti Textileco.

Příští ročník MSV se uskuteční společně s veletrhy IMT, Plastex, Fond-Ex, Welding a Profintech.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.