Táborský Ypsotec dokončil dvě haly

Zpráva ČTK vydáno dne 26. září 2018
Foto: Ypsotec

Firma Ypsotec, vyrábí v Táboře díly pro zdravotnickou i průmyslovou techniku. Cena za nové haly se vyšplhala na 140 milionů Kč. Každá hala zabírá asi 1500 metrů čtverečních, do pěti let by firma chtěla přijmout dalších 50 lidí.

Haly firma stavěla rok, od července 2017. Hala v přízemí je celá klimatizovaná, bude tam automatizované pracoviště s roboty. První stroje se do této haly začnou navážet příští rok. Hala v patře již funguje, firma tam přesunula ruční práce. Do budoucna plánuje Ypsotec další dvě haly.

Ypsotec vyrábí z 93 procent z hliníku, dále z mosazi, titanu i nerezových ocelí díly pro zákazníky hlavně ze Švýcarska a Lichtenštejnska. Většinu tvoří díly do pneumatických řídicích systémů k pohonům výrobních linek, vyrábí i součástky elektromotorů, vodovah, kovové šíny do betonových zdí či tlumiče do dopravníků. Jeden díl je ve vozítku, které jezdí na planetě Mars.

Výrobky Ypsotecu jsou v letadlech, autech, kolech i ve zdravotnictví. Ypsotec hlavně obrábí, začínal se šesti CNC stroji, nyní jich má přes 30. Firma patří do skupiny Ypsomed, která se zaměřuje na farmaceutický průmysl, vyrábí glykemická pera a další věci pro cukrovkáře.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.