Tatra podepsala smlouvu o licenční výrobě vozů v Číně

Zpráva ČTK vydáno dne 28. srpna 2018

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks podepsala s partnerskou společností Che-pej Čchang-čeng Automotive Manufacturing smlouvu o licenční výrobě těžkých nákladních vozidel Tatra v Číně. Čínský výrobce by měl produkovat stovky vozidel ročně.

Smlouva navazuje na předchozí spolupráci s čínskou stranou, která trvala do konce minulého desetiletí.

"V kopřivnické automobilce se v současnosti připravují první CKD sady, ze kterých bude čínský výrobce na podzim v první fázi montovat kompletní vozidla. Později přejde na výrobu vlastních těžkých nákladních vozidel na podvozku Tatra," uvedl mluvčí automobilky Andrej Čírtek.

Vybrané důležité díly bude do Číny vždy dodávat kopřivnická Tatra. Některé postupně vytipované části a konstrukční celky se ale budou v budoucnu vyrábět na místě. "Pro rozjezd výroby dodáme celá vozidla v takzvaných CKD sadách. V další fázi však již bude čínský partner pracovat s kabinami, motory a převodovkami místní provenience od firmy Tung-feng," uvedl technický ředitel a místopředseda představenstva Tatry Radomír Smolka.

Tatra vyrábí kromě standardizovaných modelových řad i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky jde na export.

Tatra Trucks má zhruba 1200 zaměstnanců, dalších více než 600 lidí pracuje v dceřiné firmě Tatra Metalurgie. Vlastníky společnosti jsou čeští podnikatelé Jaroslav Strnad s podílem 65 procent a René Matera s podílem 35 procent. Tatru získali v roce 2013 v dražbě.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.