Tatra získala další zajímavou zakázku

Zpráva ČTK vydáno dne 15. března 2019

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks získala zakázku na dodávku kompletních podvozků do Brazílie a do Turecka. Hodnota zakázek nebyla zveřejněna.

V případě Brazílie Tatra navázala na loňské dodávky podvozků pro vojenské aplikace. "Letos česká společnost získala zakázku na 56 kompletních podvozků ve variantách 4x4 a 6x6, což znamená navýšení o více než dvojnásobek oproti minulému roku," upřesnil mluvčí společnosti Andrej Čírtek. Brazilský partner na podvozky, které budou osazeny i motory a převodovkami značky Tatra, instaluje speciální pancéřované nástavby. Pro Brazílii jsou určena i tři vozidla modelové řady Tatra Terra s podvozkem v konfiguraci náprav 8x8, které automobilka dodá německému zákazníkovi opatřené hákovými nakladači. V Německu dojde k instalaci speciálních nástaveb a zkompletované automobily pak budou sloužit v Jižní Americe jako nosiče pontonových mostních souprav.

U Turecka jde o první zakázku, přičemž automobilka jedná o další rozšíření. "Podvozky se stanou základem pro speciální vyprošťovací vozidla pro tureckou armádu s maximální hmotností 46 tun. U tureckého obchodního partnera budou vozidla osazena pancéřovanou kabinou a speciální nástavbou s odtahovou zadní vidlicí o nosnosti 13 tun," uvedl Čírtek.

Tatra Trucks má přes 1000 zaměstnanců, dalších více než 600 lidí pracuje v dceřiné firmě Tatra Metalurgie. V loňském roce Tatra vyrobila 851 vozů, mezi něž počítá celá vozidla i podvozky. V roce 2017 to bylo 1481 vozidel. 

Více na www.tatra.cz

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.