THK si kvůli brexitu dělá zásoby některých dílů

Zpráva ČTK vydáno dne 6. března 2019
Foto: Podvozek Bentley

Dačická firma THK Rhythm Automotive Czech, která vyrábí díly pro automobilový průmysl, si dělá kvůli brexitu zásoby některých dílů dodávaných z Británie. Z její celkové produkce by měl letos export do Británie přesáhnout deset procent.

Firma s 930 zaměstnanci tam nejvíc dodává podvozková ramena pro Bentley a ramena se stabilizátory pro Land Rover. V roce 2018 se vývoz do Británie podílel na produkci ze tří procent. Plán na letošní rok je přes deset procent, hlavně díky novému projektu ocelových podvozkových ramen pro Jaguar Land Rover. Zakázka pro Jaguar by se měla v letech 2020 a 2021 podílet na obratu až z deseti procent.

Mateřská japonská společnost THK sleduje vývoj brexitu hlavně kvůli automobilkám Land Rover a Nissan. Pro Renault-Nissan začne dačická THK vyrábět podvozková ramena koncem roku 2020, roční objem zakázek by měl být 30 milionů eur (asi 768 milionů Kč).

"Panují obavy, jak se případné administrativní překážky v obchodu s EU projeví na produkci zmíněných automobilek v Británii. Tyto vlivy mohou mít negativní vliv i na naše prodeje do Británie. V případě jistých kritických dílů a komponent, jež jsou dodávány z Británie, jsme si vytvořili či si vytváříme jistou předzásobu v řádu maximálně jednotek týdnů. Žádné jiné konkrétní kroky neděláme a sledujeme pozorně jak se situace vyvíjí, abychom mohli promptně reagovat," popsal finanční ředitel společnosti Ladislav Černý.

www.thkdacice.cz

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.