V termínu MSV v Brně se nakonec nekonají ani odborné konference

Zpráva ČTK vydáno dne 5. října 2020
Foto: redakce Strojírenství.cz

Série odborných konferencí se měla konat na brněnském výstavišti a alespoň částečně nahradit letošní zrušený Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. Konference jsou nyní částečně zrušené a částečně přesunuté na nový termín. Důvody jsou podobné jako zrušení samotného MSV, akce založené na osobním setkávání nelze za nastavených podmínek úspěšně zvládnout.

V původním plánovaném termínu MSV se měl na brněnském výstavišti uskutečnit sněm Svazu průmyslu a dopravy, konference o 3D tisku, konference s malou výstavou o novinkách v plastikářském průmyslu, Dny chytré výroby a dvě konference Elektrotechnické asociace.

„I přes zrušený Mezinárodní strojírenský veletrh jsme se ve spolupráci s partnery doprovodného programu snažili zajistit konferenční akce na osobní bázi. Bohužel současná situace neumožňuje konání takovýchto akcí,“ uvedl ředitel MSV Michalis Busios.

Jako první oznámil Svaz průmyslu a dopravy, že se 25. ročník sněmu přesune do virtuálního prostředí. „Osobní kontakt nic nenahradí, proto jsme do poslední chvíle doufali, že budeme sněm moci zorganizovat tradičně v prostorách Veletrhů Brno. Aktuální epidemická situace nám v tom ale zabránila,“ uvedla generální ředitelka Svazu průmyslu a dopravy Dagmar Kuchtová. Program sněmu se ale měnit nemá, do virtuálního studia slíbil přijít i premiér Andrej Babiš (ANO).

Pouze přes internet se uskuteční i výroční setkání na téma blockchain pořádané Elektrotechnickou asociací (ElA), konferenci s představením aplikace Jan na robota ElA zrušila, konat se nebudou ani dny chytré výroby pořádané Regionální hospodářskou komorou Brno.

Do poslední chvíle čekali pořadatelé konference Formy a Plasty, zrušili ji bez náhrady. „Měli jsme dva cíle, umožnit lidem setkání a také trochu pomoci Veletrhům Brno, které se o nás každý rok při strojírenském veletrhu starají a poskytují nám servis. Aktuální situace ale osobní setkání neumožňuje a přesunem na internet by pozbyla smysl i myšlenka pomoci Veletrhům Brno,“ vysvětlil za pořadatele Lukáš Smelík z Trade Media International.

Pořadatel Fóra aditivní výroby, tedy konference o novinkách ve 3D tisku, zatím letošní ročník konference neruší, její termín ale zatím posunul na listopad. „Konference je vyprodaná, je o ni zájem, lidé se chtějí setkávat. Navíc v našem oboru je potřeba vidět materiály i výrobky naživo, sáhnout si na ně, to v onlinu není možné,“ poznamenal Jan Homola z Vydavatelství Nová média, který konferenci pořádá.

Od pondělí platí v České republice platit nouzový stav, počet lidí na vnitřních akcích nesmí přesáhnout deset lidí, při venkovních 20 lidí. Platí výjimky pro kina, divadla nebo pracovní kolektivy. Opatření mají zpomalit šíření koronaviru.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.