Varroc otevřel novou výrobní halu v Novém Jičíně

Zpráva ČTK vydáno dne 22. května 2019
Foto: ilustrační

Výrobce světlometů Varroc Lighting Systems v Novém Jičíně slavnostně otevřel novou halu na výrobu zadních a mlhových světel, kterých zde plánuje vyrábět milion ročně. Díky nové hale firma zvýší kapacitu i rozšíří portfolio svých produktů. Výroba bude v nové hale zahájena v srpnu.

Novojičínská hala má plochu 7200 metrů čtverečních. Podle Varrocu jde o jedno z nejmodernějších specializovaných pracovišť nejen v kraji, ale i v České republice. "Vliv technologií v oblasti osvětlení rychle roste a my nyní vyvíjíme produkty s integrovanými senzory a kamerami pro autonomní vozidla," upřesnil viceprezident firmy pro globální vývoj produktů Todd Morgan.

Společnost díky nové hale navýší kapacitu výroby téměř o deset procent. "Náš hlavní závod vyrábí 10,5 milionu světlometů ročně, což je podle mých statistik už největší fabrika na světlomety v Evropě. Tady budeme vyrábět další milion světlometů ročně," řekl viceprezident společnosti Varroc pro evropské závody Kristijan Fiket. V hale bude firma vyrábět světla pro vozy Mercedes nebo Audi. "Dostáváme se do prémiových značek a tuto výrobu jsme chtěli zahájit v novém a perfektním závodě," dodal Fiket.

Plné kapacity výroby chce firma dosáhnout během roku. V nové hale má díky tomu vzniknout přibližně 350 pracovních míst. Neznamená to ale, že firma nabere tolik nových lidí. V hlavním závodě v Šenově u Nového Jičína nyní Varroc zefektivňuje výrobu a některé ze zaměstnanců chce do nové haly přesunout. O kolik lidí půjde, zatím není jasné. Varroc má v Česku téměř 3200 zaměstnanců a aktuálně hledá okolo 40 lidí hlavně do technických profesí. Sehnat nové zaměstnance není snadné těžké a firma proto zaměstnává i agenturní pracovníky z ciziny. 

Varroc Lighting Systems patří mezi světovou špičku ve vývoji a výrobě vnějšího osvětlení a elektroniky pro automobilový průmysl. Vyrábí světla pro přední světové automobilky, například pro Bentley, Jaguar, Land Rover, Škodu, Volkswagen nebo Ford.

Více na: www.varroclighting.com

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.