Většina Němců je zatím k elektromobilům skeptická, ukazuje průzkum

Zpráva ČTK vydáno dne 10. září 2019
Foto: Volkswagen

Většina Němců má zatím k elektromobilům skeptický postoj a pokládá je za příliš drahé a nepraktické. Vyplývá to z výsledků průzkumu poradenské společnosti EY, kterého se zúčastnilo zhruba 2500 lidí.

Téměř dvě třetiny respondentů uvedly, že by si v současnosti elektromobil nepořídily. Za hlavní důvod nejčastěji označili malou dojezdovou vzdálenost, za kterou s nepatrným odstupem následovala relativně vysoká cena. Dalším argumentem byla dlouhá doba nabíjení baterie.

Skepticky se Němci podle průzkumu stavějí rovněž k samořízeným vozům, které u řady lidí vyvolávají pochybnosti kvůli bezpečnosti, etickým otázkám či odpovědnosti za škody. Téměř polovina respondentů by se do plně autonomního vozu nechtěla posadit. Částečně autonomní vozy, ve kterých se řidič může podílet na rozhodování, odmítá 30 procent respondentů.

Tato zpráva přichází ve chvíli, kdy se ve Frankfurtu nad Mohanem koná tradiční mezinárodní autosalon, k jehož letošním klíčovým premiérám patří představení „lidového“ elektrického Volkswagenu ID.3. Cena tohoto automobilu začíná na zhruba 780 tisících korun při teoretickém dojezdu od 330 kilometrů na jedno nabití.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.