VW Passat bude vyjíždět z Kvasin, Superb zůstává v ČR

Zpráva ČTK vydáno dne 20. listopadu 2018

Volkswagen přesune do roku 2023 výrobu vozů rodiny Passat do závodu české automobilky Škoda Auto v Kvasinách, kde se budou vyrábět spolu s modely Škoda Superb a Kodiaq.

Přesun výroby je součástí nového pětiletého plánu, ten se zaměřuje hlavně na výrobu elektrických vozů, které se budou vyrábět v německých závodech v Emdemu, Hannoveru a Zwickau. Výroba modelu Superb, o jejímž přesunu se více než rok spekulovalo, zůstává nadále v České republice. Právě přesun výroby modelů Passat do závodu v Kvasinách zajistí dlouhodobou budoucí konkurenceschopnost obou českých výrobních závodů.

V Kvasinách se v současnosti vyrábějí také modely Škoda Karoq a Seat Ateca. Jejich výroba se má přesunou do nového závodu Volkswagenu, o jeho umístění zatím automobilka nerozhodla, pouze uvedla, že bude ve východní Evropě, a že jím od roku 2022 rozšíří výrobu více značek skupiny. 

Škoda již nemá v České republice dostatečné kapacity a některé její vozy se vyrábějí v jiných továrnách koncernu. V roce 2014 vyrobila Škoda jeden milion aut, nyní je to už zhruba 1,23 milionu a tento počet by měl v příštích letech dál výrazně růst.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.