Jsme největší strojírenský web
Oslavte s námi víc než 142 tisíc návštěv a 752 tisíc zobrazených stránek za měsíc leden! Máme pro vás dárek...

Zetor uvede nové generace traktorů, nabírá nové zaměstnance

Zpráva ČTK vydáno dne 14. března 2021

Zetor letos slaví 75 let na našem trhu. Výroba v brněnské společnosti pokračuje i nyní, navzdory problémům s dodávkami materiálu. Aktuálně firma hledá nové zaměstnance do výroby.

„Koronavirus dění v naší společnosti ovlivnil značně stejně jako ve spoustě jiných firem. Aktuální situace na trzích a nejasný vývoj související s covid-19 se zcela jistě promítne do prodejních výsledků naší společnosti. Pracujeme s několika různými scénáři, výsledná podoba dopadů se pak bude odvíjet od rychlosti uvolňování restriktivních opatření, oživení trhu a uklidnění situace u našich partnerů,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Marián Lipovský.

Výsledky hospodaření společnost zveřejní až po jejich auditu, předpokládá ale výsledek na úrovni roku 2019, kdy skončila se ztrátou před zdaněním ve výši 114 milionů korun.

V Zetoru momentálně pracuje 512 lidí, z toho 61 v zahraničních pobočkách. Zetor ale dál nabírá, a to nejen dělnické profese do výroby, hledá i manažery a specialisty na obchodní úsek.

Nejvíce traktorů z brněnské továrny zůstává v Česku a na Slovensku, mezi největší odběratele patří i Polsko. „V kvantitách se ale také daří Spojeným státům, které poslední roky zvyšují své objemy a spolu s Kanadou vyznačují určitý potenciál. V minulém roce jsme zahájili prodej nové modelové řady Zetor Global Range, což jsou traktory určené výhradně pro trhy jihovýchodní Asie, Afriky a Jižní Ameriky,“ uvedl Lipovský.

Značka Zetor v letošním roce slaví výročí 75 let od svého vzniku. Po aktualizovaném designu traktorů, který vznikl ve spolupráci s italským studiem Pininfarina, připravuje nové generace traktorů. „Plánujeme s nimi přijít v letech 2023 až 2025. Inovace stávajících modelových řad přinesou uživatelům maximální komfort a vyšší užitkovou hodnotu produktu se zachováním prvků jednoduchosti a účelnosti,“ naznačil Lipovský.

Od první dodávky traktorů Zetor uplyne 15. března 75 let. Prvním modelem byl v roce 1946 Zetor Z 25, ochranná známka pro značku Zetor byla vydána o pět měsíců později. Značka vznikla přepisem výslovnosti písmene Z se dvěma posledními písmeny slova traktor. Velké Z měla ve znaku brněnská Zbrojovka v níž první traktory nové značky vznikly.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.