Miniaturní lineární vedení HENNLICH v českých průmyslových 3D tiskárnách

Miniaturní lineární vedení HENNLICH v českých průmyslových 3D tiskárnách HENNLICH s.r.o. vydáno dne 20. července 2022

Společnost TriLAB Group je součástí světové značky Prusa Research, relativní novinkou v jejich portfoliu 3D tiskáren je model AZTEQ, určený pro průmyslovou výrobu. Miniaturní lineární vedení pro hladký chod tiskové hlavy navrhla a dodává litoměřická strojírenská firma HENNLICH.

Radek Kadlec, produktový manažer pro lineární vedení ve firmě HENNLICH: „Se společností Trilab spolupracujeme již od roku 2019. Miniaturní lineární vedení SRS značky THK splňuje všechny požadavky na co nejhladší a nejplynulejší pohyb. Lineární vedení se páruje speciálně přímo ve výrobě v Japonsku. Zajímavostí této aplikace je, že v novém typu tiskárny AZTEQ naše lineární vedení pracuje dlouhodobě při teplotě 80°C.“

Nový typ 3D tiskáren je určen pro průmyslovou výrobu. Jejich využití dává smysl především při prototypování nebo malosériové výrobě. V obou případech jde vedle objevení dalších možností zejména o úsporu času a peněz. Tiskárny AZTEQ dokáží tisknout modely až do výšky 900 milimetrů.

Co u společnosti TriLAB Group rozhodlo o spolupráci s firmou HENNLICH a využití navržených lineárních vedení SRS značky THK? „Určitě to byl rozměr, poměr cena/výkon, vstřícnost při jednání a značka, která patří mezi top pět na světě. Z technického hlediska byl pro nás největší přínos v tom, že lze napárovat kolejnice s vozíkem, a tím se dosáhne plynulého chodu. Tato komponenta je pro tiskárny TriLAB zásadní,“ vysvětluje Vojtěch Tambor, ředitel firmy TriLAB Group, která disponuje při výrobě průmyslových 3D tiskáren unikátní delta kinematikou.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.