MiR oznámil strategickou spolupráci s Faurecií

MiR oznámil strategickou spolupráci s Faurecií Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 21. ledna 2019

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR), největší globální poskytovatel autonomních mobilních robotů, ohlásila globální strategickou spolupráci s firmou Faurecia, jedním z předních světových automobilových subdodavatelů.

V rámci strategického partnerství nasadí Faurecia autonomní mobilní roboty do svých výrobních zařízení po celém světě a posune tak stupeň automatizace na novou úroveň.

MiR nabízí řadu kolaborativních autonomních mobilních robotů, jež jsou určeny k bezprostřední spolupráci s lidmi a uvolňují lidské pracovníky od fyzicky těžké práce. Mobilní roboty jsou uživatelsky přívětivé a mohou být obsluhovány bez předchozí programátorské zkušenosti. Zaměstnanci s nimi mohou snadno interagovat v prostředí chytrých telefonů, tabletů či PC a úkolovat je stiskem jednoho tlačítka. Výsledkem snadné ovladatelnosti je rychlé nasazení a nízké celkové náklady na vlastnictví.

„MiR má dostatečnou kapacitu a znalosti potřebné k zefektivnění a optimalizaci našich logistických procesů,“ řekl Eric Moreau, viceprezident pro dodavatelský řetězec a digitalizaci skupiny Faurecia Clean Mobility Business. „ Nabízí nám prověřenou technologii, na níž spoléhá řada nadnárodních podniků. Obecně využíváme automatizaci na vysoké úrovni, ale až doposud pro nás byla právě automatizace vnitropodnikové přepravy velkou výzvou. Vidíme v ní obrovský potenciál. Roboty MiR, nepotřebují žádnou dodatečnou infrastrukturu a dokáží se navigovat na základě vlastních mapových zdrojů, jež lze snadno aktualizovat. Tyto roboty dokáží nejen přepravovat zboží, ale také kombinovat další procesní kroky jako nakládání či vykládání, čímž zvyšují efektivitu celé výrobní linky. Mobilní coboty jsou extrémně flexibilní. Identifikovali jsme několik různých aplikací v nichž mohou převzít monotónní činnosti přepravy, a to jak v rámci jednotlivých výrobních zařízení, tak i mezi nimi i skladě,"  doplnil Moreou.

Spolupráce s MiR umožní společnosti Faurecia optimalizovat řadu procesů a je dalším důkazem současných trendů automatizace vnitropodnikové přepravy.Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.