MSV v Brně reaguje na situaci a zaměřuje se více na odborné publikum

Tomáš Trojan vydáno dne 3. listopadu 2021

Pandemie koronaviru byla těžká zkouška pro průmysl, ale donutila řadu firem k vývoji a inovacím. Reagovat musí i pořadatel MSV, firma Veletrhy Brno. Letošní ročník nebude lámat rekordy v návštěvnosti, ale v mnoha ohledech bude přesto přelomový.

Podstatná fakta o MSV v Brně publikujeme na Strojirenstvi.cz průběžně. Podívejme se ale na pár čerstvých informací, které zazněly na tiskové konferenci konané krátce před zahájením veletrhu. Sám generální ředitel Veletrhů Brno, Jiří Kuliš, považuje konání Mezinárodního strojírenského veletrhu za zázrak. Za standardních aktuálně platných hygienických opatření se dlouho očekávaná událost může příští týden uskutečnit.

Co je letos výjimečné

Celkem logicky vede současná situace k čištění trhu, takže oproti předchozím rokům ubyde návštěvníků i vystavovatelů. Je tu ale zároveň větší chuť zaujmout zákazníka, větší dravost, která veletrh nepochybně oživí. V menším počtu návštěvníků bude vyšší procento potenciálních zákazníků s opravdovým zájmem o spolupráci.

Kvůli politické situaci, 8. 11. – v den zahájení veletrhu zasedá poprvé nový parlament, přijdeme letos o určité oficiality, ale vynahradí nám je velice smysluplně slavnostní otevření České národní expozice: 8. 11. v 11:30 v pavilonu P.

Úplně poprvé se MSV dočkalo oficiální kolektivní účasti firem z Japonska a Indonézie, což je v době zpomalené mezinárodní spolupráce velký úspěch. Ukazuje se, že kde je vůle, tam je i cesta.

Velký důraz letos pořadatelé kladou na odborný doprovodný program v čele s projektem Digitální továrna 2.0 a Fórem aditivní výroby. Podrobněji se doprovodnému programu věnujeme v tomto článku.

V příštím roce je MSV plánován opět v časnějším termínu 3. až 7. října 2022.

Foto zleva: Oldřich Paclík, ředitel SST; Jiří Holoubek, prezident Elektrotechnické asociace ČR; Jiří Kuliš, ředitel BVV a Michalis Busios, ředitel MSV

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.