Nová generace mikro PLC od IDEC

Nová generace mikro PLC od IDEC Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 25. dubna 2018

PLC vhodné pro řízení strojů, celých výrobních zařízení nebo jen malých linek a s podporou IoT, představuje společnost REM-Technik. Nová generace IDEC MicroSmart FC6A Plus nabízí možnost až 2060 vstupů/výstupů.

MicroSmart FC6A série je dostupná ve více typech CPU: Model 16/32 I/O má 8/16 vstupů a 8/16 reléových nebo tranzistorových výstupů. Každý model také obsahuje integrovaný analogový vstup 0-10 V DC s 12bitovým rozlišením. Dále mohou být základní moduly rozšířený o analogové, komunikační (sériová linka) nebo Bluetooth karty.

Japonská společnost IDEC se snaží vyvíjet PLC jednotky takové, aby z nich jejich uživatelé profitovali a zároveň mohli při jejich používání využít moderní technologie. FC6A Plus je jedním z prvních mikro PLC na světě s plnohodnotným přístupem pro aplikace z libovolného iOSu, smartphonu nebo tabletu s Androidem. Pomocí aplikace WindEDIT Lite si mohou uživatelé nahrát a stáhnout uživatelské programy, monitorovat a řídit všechny parametry v PLC, monitorovat a vymazat stav chyb PLC, spustit a zastavit PLC, odesílat a načítat programové a logované soubory do cloudové databáze a spravovat vloženou paměťovou kartu SD.

FC6A Plus obsahuje i volitelný bezdrátový komunikační adaptér Bluetooth, který uživatelům umožňuje monitorovat PLC a stahovat/nahrávat programy z libovolného počítače nebo notebooku s technologií Bluetooth. Navíc FTP komunikace umožňuje uživatelům konfigurovat FC6A Plus jako FTP klient nebo server pro přenos programů a protokolovaných dat mezi serverem a PLC, což poskytuje pohodlný a efektivní způsob vzdálené komunikace s PLC.


Podrobnější informace o jednotlivých typech systému FC6A Plus můžete najít na stránkách společnosti REM-Technik zde (https://www.rem-technik.cz/ridici-systemy/idec-ridici-system-fc6a/cpu-fc6a-plus/).

O společnosti IDEC:

Japonská společnost Idec byla založena roku 1945, od doby svého působení na trhu se propracovala do předních řad v distributorství komponent pro průmyslovou automatizaci. IDEC dodává produkty po celém světě, přičemž poskytuje i výborný servis. Cílem IDEC je dodávat bezpečné, efektivní ale i cenově přijatelné řešení pro různé průmyslové potřeby.

Distributorem na českém a slovenském trhu je společnost REM-Technik s. r. o., která od roku 2002 dodává na český i slovenský trh techniku a komponenty pro průmyslovou a domovní automatizaci. www.rem-technik.cz / www.idec.cz www.rem-technik.sk / www.idec.sk

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.