Rockwell Automation a Edison využívají rozšířenou realitu pro digitalizaci pracovních postupů

Rockwell Automation a Edison využívají rozšířenou realitu pro digitalizaci pracovních postupů Rockwell Automation s.r.o. vydáno dne 29. července 2022

Řešení Vuforia Expert Capture podporuje iniciativy digitální transformace ve společnosti Edison. Pracovníci díky němu získávají podporu při provádění technických postupů, a přitom mají stále volné ruce.

Rockwell Automation, největší světová společnost zabývající se průmyslovou automatizací a digitální transformací, oznámila svou spolupráci se společností Edison, nejstarší evropskou energetickou firmou a lídrem odvětví v Itálii i na celém kontinentu. Společnosti spolu podepsaly smlouvu zahrnující licenci na software a podporu řešení Vuforia Expert Capture pro rozšířenou realitu, které je součástí sady FactoryTalk InnovationSuite využívající řešení PTC.

Společnost Edison se sídlem v Miláně je oborovým lídrem s 5 000 zaměstnanci a příjmy ve výši 9 miliard USD. V souladu se zásadami udržitelnosti vyrábí, distribuuje a prodává elektřinu v celé Evropě a poskytuje také energetické služby třetím stranám. Zaměřuje se přitom na obnovitelné zdroje, vysoce účinnou tepelnou výrobu elektřiny a podnikání v oblasti plynu a zeleného plynu spolu se souvisejícími službami.

S použitím řešení Vuforia Expert Capture pro rozšířenou realitu podpoří společnost Edison své pracovníky, sníží náklady na školení a zdigitalizuje každodenní technické pracovní postupy. Za tímto účelem vytvoří pro pracovníky v první linii podrobné pokyny, osvědčené postupy a školicí materiály využívající rozšířenou realitu. Pracovníci obsluhy přijímají kontextové pokyny prostřednictvím zařízení, jako jsou mobilní telefony, tablety, textové dokumenty a brýle, což zvyšuje jejich bezpečnost, protože dostávají detailní informace, a přitom jim zůstávají volné ruce.

Cecilia Scaffidi, vedoucí pro digitální potřeby ve společnosti Edison, uvedla: „S podporou týmu Rockwell Automation a brýlí s řešením Vuforia Expert Capture jsme za pouhý jeden den dokázali zaznamenat technický postup prováděný jedním z našich zkušených pracovníků obsluhy, krok za krokem jej zeditovat a výsledný obsah AR publikovat pro použití novými pracovníky obsluhy. Schopnost takto zaznamenávat, dokumentovat a předávat technické znalosti výrazně zvýší produktivitu a bezpečnost ve všech našich zařízeních.“

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.