TALK2M verze free+ nebo pro: jakou zvolit?

Vydavatelství Nová média vydáno dne 24. srpna 2017

Začali jste používat produkty eWON, Cosy nebo Flexy pro zabezpečený vzdálený přístup a nyní by vás zajímalo, jaký balíček pro připojení by pro vás byl ten pravý?

Zabezpečený vzdálený přístup – Talk2M verze Free+ nebo Pro?

Zde se pokusíme uvést klíčové rozdíly mezi bezplatným softwarem pro připojení Talk2M Free+ a softwarem s ročním předplatným Talk2M Pro.

Začněme od začátku: co je Talk2M? Talk2M je cloudová služba pro připojení, která vám umožňuje bezpečně se připojit ke vzdáleným zařízením eWON. Využitím služby pro připojení Talk2M, k níž má vaše organizace účet, můžete vzdáleně programovat a řešit problémy PLC, jako byste byli přímo u zařízení. Instalace můžete sledovat prostřednictvím přístupu k rozhraní člověk-stroj (HMI), PC, k IP kameře, webovým stránkám zařízení apod. pomocí klientského softwaru eCatcher služby Talk2M.

Služba Talk2M Free+ je součástí vašeho zakoupeného balíčku eWON, můžete ji ale nasadit i jinak podle svých potřeb. Jak u verze Free+, tak u verze Pro budete potřebovat zřízení jednoho účtu pro organizaci a potom v rámci tohoto účtu nastavíte uživatelské účty pro jednotlivé techniky.

Je to jasné? Prima. Kdy byste se tedy měli rozhodovat mezi Talk2M Free+ a Talk2M Pro?

Zde jsou některé klíčové rozdíly ve standardním používání produktů eWON Cosy nebo Flexy:

 • Počet souběžných uživatelů
 • Měsíční využití dat
 • Pokročilá správa uživatelů a zařízení
 • Smlouva o úrovni služeb (SLA)

Podívejme se na jednotlivé položky podrobněji:

Počet souběžných uživatelů

Pokaždé, když se někdo z vaší organizace přihlásí na svůj účet a připojí se ke vzdálenému zařízení eWON, naváže tzv. VPN připojení eCatcher.

U účtu Free+ může být navázáno vždy jen jedno VPN připojení eCatcher současně. Pokud máte jen jednoho nebo dva techniky, nemusí to znamenat žádný velký problém. U nejzákladnější verze Pro můžete mít však současně přihlášenytři techniky a tento počet případně rozšiřovat, pokud byste chtěli přidat další.

eWON má i mobilní platformu, která uživatelům umožňuje přístup k webovým serverům, k rozhraním HMI vybaveným VNC nebo k PC s možností použití vzdálené plochy ze smartphonu nebo tabletu.

Portál M2Web je založen na internetovém prohlížeči, takže jako uživatel jednoduše přejdete na adresu m2web.talk2m.com, zadáte své přihlašovací údaje a vyberete si zařízení, ke kterému se chcete připojit.

S účtem Free+ získáte 3 souběžná připojení prostřednictvím portálu M2Web. Talk2M Pro vám poskytne neomezený počet připojení k portálu M2Web. 

Měsíční využití dat

Daty se myslí veškerý objem dat přenášených mezi vámi, vzdáleným technikem a zařízením eWON.

Objem 1 GB, který je součástí bezplatné verze, bývá pro aplikace průmyslové automatizace zpravidla dostatečný, ale s verzí Pro poskočíte až na 6 GB na jeden účet.

Pokročilá správa uživatelů a zařízení

U organizací se dvěma a více vzdálenými techniky je toto při jakémkoliv hodnocení ta nejdůležitější věc, nad kterou je třeba se zamyslet. U verze Talk2M Pro může administrátor vaší společnosti nastavit skupiny uživatelů, zařízení a skupiny zařízení. Tím získáte možnost udělit technikovi nebo skupině techniků přístup tak, aby se mohli připojit:

 1. ke všem vašim nasazeným zařízením eWON
 2. k zařízením eWON na pracovišti určitého zákazníka, nebo
 3. pouze ke konkrétním zařízením připojeným k routerům eWON. To zajišťuje v rámci vaší organizace diskrétnost, protože přístup je povolen jen k tomu, co konkrétní uživatel potřebuje. Mnozí výrobci strojů a koncoví uživatelé to vítají, protože to znamená odklon od modelu přístupu všech ke všemu ve stylu „Berte si, co hrdlo ráčí“. 

Poznámka: Pokud jste systémový integrátor a nastavujete pro koncové uživatele vzdálený přístup k jejich vlastním zařízením, je tato možnost také velmi užitečná. Pokud mají tým techniků, mohou například chtít, aby jen někteří měli přístup ke konkrétním strojům nebo částem výrobních zařízení. Ve verzi Pro je to proveditelné, zatímco u verze Free+ mají přístup ke všem zařízením eWON nasazeným v rámci hlavního účtu.

Vaše bezpečnost je naší prioritou!

Vrstvený bezpečnostní přístup

 • Dodržování pravidel
 • Síťová infrastruktura
 • Správa uživatelů a přístupu
 • Šifrování provozu
 • Firewall
 • Zařízení eWON

Zařízení eWON zajišťují vysokou úroveň zabezpečení prostřednictvím „vrstveného bezpečnostního přístupu“, známého též jako „hloubková ochrana“. Tento přístup chrání integritu a důvěrnost informací při zajištění dostupnosti a odolnosti informačního systému.

SLA

I když vám konektivita vyhovuje (eWON hostuje více než 25 serverů rozmístěných po celé zeměkouli), Talk2M Pro vám poskytuje připojení k serverům s roční dostupností 99,6 % včetně smlouvy o úrovni služeb (SLA). To je příjemné, pokud jste na SLA zvyklí. Standardní služba je přesto neuvěřitelně spolehlivá.

Často kladené dotazy

Mohu začít s verzí Talk2M Free+ a upgradovat na Talk2M Pro, pokud usoudím, že je to již potřeba?

Ano, samozřejmě. Správa účtů vaší organizace může požádat o upgrade účtů v sekci účtu ve svém přihlášení. Část „Kredit a kontrakt“ obsahuje volbu „Další informace o Talk2M PRO“, odkud můžete požádat o upgrade (obj. č. TM50041).

Co bezpečnost – například dvoufázové ověření?

Bezpečnost má zajištěnu každý! Jak verze Free+, tak verze Pro těží z výhod dvoufázového ověření. Administrátor verze Pro však může některá nastavení vyladit pro dosažení co nejlepší funkce.

Jaká je služba Talk2M FREE+?

Talk2M Free+ je vynikající a spolehlivá služba s řadou serverů po celém světě, která za více než 10 let umožnila 9 milionů VPN připojení a nadále rychle roste.

Co se stane, když můj datový přenos překročí limit?

Účtům, u kterých došlo k překročení přiděleného měsíčního objemu dat (1 GB Free / 6 GB Pro), bude datový přenos zpomalen (Free) nebo budou účtovány dodatečné poplatky (Pro).

Mohu rozšířit své nastavení služby Talk2M Pro?

Nastavení služby Talk2M PRO pokrývá potřeby nejtypičtějších aplikací pro výrobce strojů, systémové integrátory, OEM atd… Pokud však z jakéhokoliv důvodu potřebujete další souběžná připojení, datový přenos či SMS, můžete si za roční poplatek objednat další balíček zahrnující 1 další souběžné připojení s objemem přenosu dat 2 GB (obj. č.: TM50042)

Jak si mohu zobrazit míru využití a doplnit svůj účet Talk2M Pro?

Administrátor služby Talk2M obdrží každý měsíc e-mailem zůstatek stavu účtu. Tuto informaci lze získat i v reálném čase v účtu eCatcher. Pokud kredit dochází, je třeba jej doplnit objednáním položky s obj. č.: TM50041.

Mám několik účtů Talk2M Free+, mohu je všechny sloučit do jednoho účtu TalK2M Pro?

Ano, všechny své účty Talk2M Free můžete sloučit do jednoho účtu TalK2M Pro přes eCatcher.

Talk2M má výkonnou a škálovatelnou infrastrukturu

VYSOKÁ DOSTUPNOST PRO ZAJIŠTĚNÍ MAXIMÁLNÍ KONTINUITY PROVOZU

 • Služba Talk2M Free+ je hostována několika partnery.
 • Služba Talk2M Pro je založena na RackspaceTM.

- Hostingový partner dle konkrétního zadání.

- SLA na 99,6% kontinuitu provozu.

BLÍZKOST ZAJIŠŤUJE NÍZKOU LATENCI

 • Volba nejlepšího umístění serveru pro minimalizaci latence.
 • Hosting je rozmístěn v různých oblastech světa.

PLNĚ REDUNDANTNÍ ARCHITEKTURA SERVERŮ

 • Tři různí poskytovatelé hostingu geograficky rozmístění tak, aby se maximalizovala odolnost.
 • Samostatné přístupové servery a VPN servery pro optimalizaci mechanismu nasazování.

ŠPIČKOVÝ MONITORING

 • Nepřetržitý dohled techniků ve službě.
 • Založen na klíčových ukazatelích výkonnosti (KPI) shromážděných ze všech serverů.
 • S ověřeným a účinným sledovacím softwarem (Munin).

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.