Jsme největší strojírenský web
Oslavte s námi víc než 142 tisíc návštěv a 752 tisíc zobrazených stránek za měsíc leden! Máme pro vás dárek...

Bezpečné otáčení velkých břemen jako nová standardní funkce jeřábů Demag

Bezpečné otáčení velkých břemen jako nová standardní funkce jeřábů Demag Konecranes and Demag s.r.o. vydáno dne 27. října 2020

S balíčkem volitelných funkcí u nové produktové řady standardních jeřábů Demag lze jeřáb dovybavit funkcí pro bezpečné otáčení břemen do hmotnosti 50 tun. Bezpečnost operace monitoruje systém Demag SafeControl.

Mnozí uživatelé mostových jeřábů čas od času čelí složitému úkolu, kdy nejenže mají zvednout a horizontálně přemístit těžké díly, jako např. lisovací formy, lože strojů nebo speciální nádoby, ale mají je také otočit.

Tato funkce je sice s jeřáby Demag možná už desítky let, dosud však vyžadovala dodatečné řešení. Značka Demag standardizovala funkci „otáčení břemen“ v takovém rozsahu, že nyní u univerzálních jeřábů se dvěma kladkostroji výrazně ubylo individualizované technické řešení. Balíček funkcí umožňující otáčení břemen zahrnuje velkorysejší specifikace ocelové konstrukce a zařízení s dalšími senzory. Systém Demag SafeControl, který nabízí ovládání a monitorování všech pohybů a funkcí jeřábů se zaměřením na bezpečnost, byl také upraven pro proces otáčení břemen.

Uživatel si může vybrat mezi dvěma bezpečnými provedeními. U základního provedení se aktivuje zvukový a světelný alarm, jakmile je dosaženo maximálního úhlu vychýlení. U nejbezpečnější konfigurace monitoruje systém Demag SafeControl sled veškerých pohybů a automaticky zastaví, pokud dojde k překročení přípustného úhlu lana. Tím je dosaženo vysoké úrovně bezpečnosti: úroveň vlastností d (zvedání) nebo c (pojezd) podle normy ČSN EN ISO 13849-1, kategorie 3.

Touto novou funkcí vychází Demag vstříc zejména výrobcům forem a všem dalším firmám, které pracují s velkými břemeny. Pořízení funkce spolu se standardním jeřábem je snadné a finančně výhodné.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.