Český portál CADforum.cz dosáhl již 1 milión registrovaných uživatelů

Český portál CADforum.cz dosáhl již 1 milión registrovaných uživatelů CAD Studio s.r.o. vydáno dne 9. června 2022

Jeden milión čtenářů se zaregistrovalo na portál CADforum, který provozuje společnost Arkance Systems, dodavatel CAD, CAM, GIS a BIM řešení.

Za 22 let existence se portál CADforum.cz stal důvěryhodným zdrojem technických informací k softwarovým produktům Autodesku pro profesionály i studenty, a to nejen z Česka a Slovenska, ale i z celého světa. Tato webová služba společnosti Arkance Systems je osvědčeným pramenem pro tipy, softwarové CAD utility, knihovny 2D/3D CAD a BIM bloků. Tamní komunita uživatelů si v diskusním fóru ochotně vyměňuje zkušenosti a rady a méně zkušeným uživatelům tak pomáhá lépe využívat návrhové nástroje Autodesku. Zákazníci Arkance Systems pak mohou přímo přistupovat i na profesionální Helpdesk. 

K nejpopulárnějšímu obsahu zde patří přes 9 400 tipů a triků pro AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360 a další produkty Autodesku, stovky freeware CAD utilit s více než 12 milióny stažení, přes 44 000 bloků, modelů a symbolů, přes 137 000 diskusních příspěvků, online konvertory, prohlížeče a další webové nástroje, EN-CZ slovníky CAD pojmů a příkazů, výukové materiály k CAD aplikacím, nebo sekce pracovních příležitostí. Těmi nejpoužívanějšími online nástroji na CADfóru je převodník fyzikálních jednotek, převodník mapových souřadnic, konvertor STL, generátor čarových kódů, 1D/2D/3D optimalizace – nesting, nebo webový 3D prohlížeč souborů USD.

Portál CADfórum nabízí kromě tipů a triků v češtině i mezinárodní obsah. A právě z anglickojazyčné části portálu pochází většina, přes 895 000 registrovaných uživatelů, zbylých cca 105 000 pochází z Česka a Slovenska. Podle mezinárodního přehledu uživatelských skupin - „Autodesk Group Network“ - je CADforum.cz dnes světově největší online komunitou uživatelů Autodesk produktů (je 2x větší než oficiální skupina AUGI - Autodesk Users Group International). Nejvíce registrovaných pochází z USA, Velké Británie, Indie, Kanady, Austrálie, Brazílie a Filipín.

Z historie CADfóra: blog.cadstudio.cz

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.