CNC stroje od společnosti DATRON-TECHNOLOGY se těší stále větší oblibě

CNC stroje od společnosti DATRON-TECHNOLOGY se těší stále větší oblibě DATRON-TECHNOLOGY s.r.o. vydáno dne 4. listopadu 2019

Říjen se ve společnosti DATRON-TECHNOLOGY nesl především ve znamení MSV v Brně. Letošní prezentace s názvem (R)evoluční inovace nabídla návštěvníkům kromě nejoblíbenějších CNC obráběcích strojů M8Cube a DATRON neo i několik novinek.

K prezentovaným novinkám patřil například zásobník až na 110 nástrojů HSK E32, který při frézování výrazně zkracuje prostoje způsobené výměnou nástrojů, či datronovský patent - fréza se střídavým břitem Cross Cut Milling Tool, která tvoří menší třísku a s níž se dá díky patentované geometrii oproti jednobřitu dosáhnout vyšší produktivity frézování. Tento unikátní nástroj kombinuje výhody jednobřité a dvoubřité frézy tím, že se snadno zahlubuje a současně umožňuje efektivnější hrubování. 

DATRON neo Series 2

Na stánku společnosti DATRON-TECHNOLOGY nemohl scházet nejmenší stroj DATRON neo, který se od svého uvedení na trh v roce 2016 těší čím dál větší oblibě. V loňském roce si zákazníci pořídili 153 kusů tohoto obráběcího stroje, který se tak stal nejžádanějším produktem v portfoliu společnosti. DATRON neo je používaný pro přesné mikroobrábění a průmyslové frézování hliníku, plastů, nerezové oceli, grafitu, keramiky a prakticky jakéhokoliv neželezného materiálu. DATRON neo Series 2 obsahuje výkonnější počítač, lepší dotykovou sondu, modernější chlazení s hlídáním průtoků a další drobné inovace.  

Řídicí systém Next 2.9

Veletržní návštěvníci obdivovali stroje DATRON především pro jejich snadné ovládání. Velmi se líbil velký, přehledný, dlaždicově řešený display. Ocenili také, že CNC stroje, vybavené řídicím systémem Next 2.9, dokáží automaticky vyměňovat nástroje v průběhu frézování. Systém Next 2.9 totiž monitoruje životnost nástroje, kdy sleduje různé hodnoty, jakými jsou opotřebení nástroje za určitý čas, délka odfrézované dráhy a další parametry. Jakmile dojde k opotřebení nástroje nebo jeho poškození, systém situaci vyhodnotí, používaný nástroj odloží a sáhne do zásobníku pro nový nástroj stejného typu, aniž by došlo k ručnímu přerušení dané operace. Tento proces označovaný jako správa sesterských nástrojů přináší vyšší uživatelský komfort a především významně šetří čas, zvláště u dlouho trvajících operací. 

Návštěvníkům stánku však byla představena i užitečná funkce frézování v rastru. Její využití umožňuje rozložení frézovacího programu určeného pro výrobu jednoho kusu obrobku v uživatelem definovaném počtu řádků a sloupců tak, aby byla využita celá plocha polotovaru. Uživatel tedy může určit i to, zda se mají jednotlivé ly frézovat postupně - každý všemi nástroji, nebo všechny díly postupně nástroji použitými v programu. 

Více o nabídce společnosti DATRON-TECHNOLOGY se dozvíte na níže uvedených webových stránkách, kde najdete i potřebné kontakty. 

Více informací na: www.datrontechnology.cz

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.