Mobilní dezinfekční jednotka pro zabezpečení interiérů

HENNLICH s.r.o.
— vydáno 8. listopadu 2020

Řada firem dnes hledá možnosti, jak využít svých zkušeností a uvést na trh takové produkty, které pomohou bojovat proti šíření koronaviru a přitom budou dávat ekonomický smysl. HENNLICH nabízí v pořadí již třetí zařízení pro plošnou desinfekci, je jím mobilní jednotka pro vnitřní prostory.

Zařízení vyrábí velmi jemnou „suchou“ mlhovinu, která pronikne do každé části prostoru a účinně likviduje viry a bakterie. Mikroskopické kapky menší než 10 mikrometrů se v prostoru vypaří a nezvlhčují tak prostředí ani předměty. Jednotka se dá jednoduše použít například ve zdravotnických zařízeních, kancelářích, skladech, potravinářských provozech, obchodních centrech nebo i v průmyslu.

Firma HENNLICH touto jednotkou navázala na dva produkty určené pro boj s koronavirem, které představila již dříve. Šlo o dezinfekční rámy, které mohou rozprašovat mlhovinu s dezinfekcí na předměty případně lidi a také mlžná děla, která se využívala v Chile a Peru k dezinfekci ulic v tamních hlavních městech.

Martin Pavliska, vedoucí divize Hydro-tech firmy HENNLICH: „Nové zařízení funguje tak, že trysky rozprašují velmi malé kapky v okruhu 360°. Jsou tak malé, že se odpaří ještě před dopadem na zem. Celý prostor se po čase naplní jemnou mlhou, která je schopna dezinfikovat plochy a předměty. Díky mobilitě i různým výkonům je možné zařízení použít k dezinfekci téměř veškerých uzavřených prostor. Může jít o kanceláře, čekárny a ordinace v nemocnicích, nákladní vozidla, ale i průmyslové provozy, sklady nebo kabiny obsluhy.“

Rozprašovač vybavený nádobou na dezinfekční roztok je možné jednoduše přemisťovat z místa na místo. „Díky tomu, že má jednoduchou a nenáročnou obsluhu, je možné zařízení okamžitě použít. Nutné je pouze napojit ho na zdroj tlakového vzduchu. Rozstřik dezinfekce je možné zajistit pomocí až čtyř speciálních trysek. Jedno zařízení pak pokryje prostor až 70 metrů krychlových,“ dodává Martin Pavliska.

K rozprašování dezinfekce jsou využity speciální dvoumédiové trysky, ve kterých se mísí kapalina a vzduch. Zařízení je proto nutné připojit na centrální rozvod stlačeného vzduchu nebo k vlastnímu kompresoru. Kapalina je do trysek přisávána ze zásobníku, který je součástí zařízení. Výška, ze které dochází k rozprašování i vzdálenost rozprašování se dají nastavit.

Hlavními přednostmi mobilní dezinfekční jednotky jsou především jednoduchá obsluha a údržba, nízké provozní náklady, které jsou pětinové oproti klasickým parním průmyslovým rozprašovačům. Zařízení je možné vybavit také časovačem, pro opakovanou dezinfekci stejného prostoru.

Další článek: Report o stavu implementace internetu věcí a jeho zabezpečení