Parní turbíny pro elektrárnu v Kazachstánu od Doosan Škoda Power

Parní turbíny pro elektrárnu v Kazachstánu od Doosan Škoda Power Doosan Škoda Power s. r. o. vydáno dne 13. září 2023

Pro paroplynovou elektrárnu v Kazachstánu vyrobí Doosan Škoda Power dvě identické parní turbíny o výkonu 175 MW včetně generátoru a příslušenství.

Společnost Doosan Enerbility oznámila, že podepsala smlouvu se společností Turkistan LLP, dceřinou společností kazašského státního investičního fondu Samruk-Kazyna, na výstavbu Turkistanské elektrárny s kombinovaným cyklem. Elektrárna o výkonu 1 000 MW bude postavena v Šymkentu, významném průmyslovém regionu na jihu Kazachstánu. Předpokládané dokončení projektu se datuje na srpen 2026.

„Tato zakázka je zajímavou příležitostí k rozšíření našeho podnikání na kazašském trhu. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat se společností Turkistan LLP po boku Doosan Enerbility, a těšíme se na další budoucí příležitosti,“ uvádí Daniel Procházka, provozní a obchodní ředitel společnosti Doosan Škoda Power.

Společnost Doosan Škoda Power úspěšně dodala své parní turbíny do kombinované elektrárny Karabatan v roce 2020. Získání důvěry zákazníka posloužilo jako odrazový můstek pro získání projektu paroplynové elektrárny Turkistan. Plzeňský výrobce turbín hodlá rozšířit své působení na kazašském trhu spolu s trhem střední Asie.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.