Rychlý přehled

  • FL Technics ohlásil strategickou akvizici českého MRO JOB AIR Technic

    FL Technics, přední světový poskytovatel služeb údržby, oprav a revizí letadel (MRO) ze skupiny Avia Solutions Group, uzavřel dohodu o převzetí české společnosti JOB AIR Technic a.s. Dokončení transakce podléhá obvyklým podmínkám a regulatorním schválením. Součástí akvizice je i opravárenské centrum o rozloze 17 tisíc m² na Letišti Leoše Janáčka Ostrava, které firmě přinese výraznou kapacitu údržby v samém srdci Evropy.

    JOB AIR Technic zajišťuje údržbu letadel typů Airbus A320 (včetně verze A320neo), A330 a Boeing 737 NG a MAX, a to pro klíčové evropské i mezinárodní letecké společnosti. Disponuje oprávněními od řady mezinárodních leteckých úřadů – včetně EASA, FAA, Transport Canada nebo Bermuda CAA – což jí umožňuje pracovat s letadly registrovanými v širokém spektru zemí. JOB AIR Technic byla založená v roce 1993 a zaměstnává více než 400 odborníků. Ve dvou hangárech nabízí osm stání pro základní údržbu úzkotrupých i širokotrupých letadel a provozuje schválené výcvikové středisko Part 147. Portfolio služeb zahrnuje avionické práce, strukturální a kompozitní opravy, servis nouzové výbavy, nedestruktivní testování a modernizace interiérů.

     

  • Opavský OSTROJ uzavřel rok 2024 s tržbami ve výši 1,4 miliardy korun

    Společnost OSTROJ v roce 2024 dosáhla tržeb ve výši 1,4 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o více než 150 milionů korun. Tento růst se pozitivně projevil i v hospodářských výsledcích. Oproti předchozím rokům OSTROJ realizoval zisk před zdaněním ve výši 8,25 mil. Kč.

    Dařilo se divizi Důlních a průmyslových technologií, která díky novým zakázkám v segmentu podzemního stavitelství a automatizovaných průmyslových linek významně navýšila svůj podíl na celkových tržbách společnosti OSTROJ. Divize například realizovala dodávky mobilního bednění pro výstavbu metra D v Praze pro společnosti HOCHTIEF CZ a STRABAG a mobilní bednění pro stavbu hloubeného dálničního tunelu v Norsku pro společnost SKANSKA. Zahájila rovněž dodávky náhradních dílů pro důlní stroje do USA.

    Výrazný růst zaznamenala také divize Kovárna a kalírna, kde se podařilo spustit sériovou výrobu nových výkovků. Díky tomu vzrostl meziročně objem produkce o 30 %.

    Mezi nejvýznamnější zakázky roku 2024 patřila například výroba automatizovaného dopravníkového systému pro společnost Model Obaly a zahájení sériové výroby letištní techniky pro Oshkosh AeroTech. OSTROJ také rozšířil výrobu speciálních rámů pro generátory pro německou společnost Innomotics.

  • Schneider Electric má novou ředitelku HR

    Pavla Frindtová je od června 2025 novou ředitelkou lidských zdrojů společnosti Schneider Electric pro Českou republiku. Ze své pozice bude zodpovídat za strategické řízení HR agendy, rozvoj zaměstnanců a podporu firemní kultury založené na hodnotách diverzity, inkluze a udržitelnosti. Součástí její agendy bude i naplňování cílů programu Global Pay Equity, který usiluje o dlouhodobé odstranění rozdílů v odměňování mužů a žen. Schneider Electric se k této iniciativě připojil již v roce 2014, v České republice byl program spuštěn o tři roky později.

  • Evropský projekt BridgeTTe pomůže proměnit výzkum v podnikání

    BridgeTTe je tříletý mezinárodní projekt financovaný z programu Horizon Europe. Jeho ambicí je překlenout mezeru mezi akademickým výzkumem a trhem, která v zemích střední a východní Evropy přetrvává. Vědecké výsledky s vysokým inovačním potenciálem často končí v laboratořích bez možnosti uplatnění v praxi. BridgeTTe chce tento trend změnit. Projekt spojí vědce, firmy a inovační centra ve střední Evropě a vytvoří podmínky pro vznik technologických start-upů vycházejících z univerzitního prostředí.

    Do projektu BridgeTTe se nyní zapojilo i brněnské VUT, které dlouhodobě velmi aktivně podporuje své studenty. Dle prorektora VUT pro výzkum a transfer znalostí, Martina Weitera, umožní projekt BridgeTTe tuto podporu nadále systematizovat, rozšiřovat o nové nástroje a v neposlední řadě pak nabídne výzkumníkům a jejich týmům zázemí pro podnikatelský rozvoj.

     

     

  • Společnost EDF u soudu neuspěla

    Brněnský Krajský soud zamítl žalobu francouzské společnosti EDF proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže o tendru na stavbu nových bloků v jaderné elektrárně Dukovany. Rozsudek lze napadnout kasační stížností k Nejvyššímu správnímu soudu. První blok v Dukovanech by měl být hotový v roce 2036. Stavba nových jaderných bloků v Česku by pak měla být největší tuzemskou zakázkou.

Zobrazit nejnovější