Příklad efektivního řešení nedostatku pracovní síly kolaborativním robotem

Firemní aktuality vydáno dne 17. srpna 2021

Yokoyama Kogyo, japonský výrobce z odvětví automotive, dosáhl s pomocí uchopovače OnRobot RG2 významné úspory nákladů při dodržení vysoké kvality produktů a bezpečnosti práce.

Společnost zvolila technologii OnRobot jako ideální do těsných prostor, s nastavitelnými parametry, a kompatibilitou s kolaborativními roboty jakékoliv značky.

Uchopovač OnRobot RG2 v kombinaci s robotickým ramenem značky AUBO pomohl automatizovat do té doby manuální procesy obsluhy strojů pro ražbu dílů. Kolaborativní aplikace nevyžaduje mnoho místa ani speciální zábrany a umožňuje pracovníkům pracovat v těsné blízkosti kobota. Pracovníci navíc nyní nemusejí stát hodiny u strojů a mohou se věnovat důležitějším úkolům.

„Stejně jako ostatní výrobci tak i my jsme v období pandemie čelili akutnímu nedostatku pracovní síly a hledali jsme možnosti automatizace některých procesů,“ řekl Yokoyama Eisuke, CEO a prezident Yokoyama Kogyo. „Technologie OnRobot poskytla přesně tu jednoduchost nasazení a využití, která nám ušetřila spoustu času a nákladů typických pro velké automatizační projekty.“

Díky automatizaci úkolu dokázala společnost Yokoyama ušetřit celkově 35 % nákladů a zároveň zvýšit bezpečnost práce svých zaměstnanců, kteří se navíc nemusejí věnovat únavným, rutinním činnostem. Uchopovač RG2 poskytuje neomezené možnosti ke stabilnímu úchopu dílů různých tvarů, což zaručuje konzistentní kvalitu při jejich zpracování.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.