Proces obrábění nabízí ohromné množství dat, Siemens vám ukáže, jak je prakticky využít

Proces obrábění nabízí ohromné množství dat, Siemens vám ukáže, jak je prakticky využít Siemens s.r.o. vydáno dne 1. října 2021

Digitalizace ve strojírenství je dlouhodobě důležitým tématem pro společnost Siemens. Na letošním ročníku veletrhu EMO Milano Siemens vystavuje pod heslem: „Digitalizace v oblasti obráběcích strojů – nekonečná data nabízejí neomezené možnosti“.

Ve stejnou dobu jako veleth se bude konat i virtuální přehlídka Siemens Machine Tool Days 2021, během níž firma představí nejrůznější možnosti využití kompletního potenciálu dat vedoucí k vyšší produktivitě. Spojení reálného a digitálního světa totiž nabízí výrobcům a obsluze obráběcích strojů další příležitosti ke zvyšování flexibility a udržitelnosti výroby.

„Jsme potěšeni, že se jako český Siemens účastníme takové akce, jakou je právě hybridní veletrh EMO Milano. Díky virtuální prohlídce dokážeme zprostředkovat zážitek z veletrhu, který probíhá tisíc kilometrů daleko, i našim českým zákazníkům. Dostanou tak možnost prohlédnout si naše řešení přesně tak, jako kdyby se procházeli po fyzickém stánku, a přitom ušetří spoustu času na cestě. I toto je názorný příklad digitalizace, kterou naše společnost přináší,“ říká Tomáš Duba, ředitel obchodního úseku Motion Control.

Současná situace staví celé odvětví před obrovské výzvy: pandemie covidu-19 výrazně urychlila tempo změn na příslušných trzích a s nimi související požadavky. K tomu se přidává stále rostoucí individualizace výroby a naléhavá potřeba dále zvyšovat její udržitelnost. Odpovědí na tyto výzvy je právě digitalizace a automatizace. Díky kombinaci velkých objemů dat, která vznikají během tohoto procesu, a vytvořením kontinuálního cyklu mezi reálným a digitálním světem Siemens pomáhá pracovníkům průmyslových podniků lépe a kvalifikovaněji se rozhodovat podle dostupných dat, a tak rychleji reagovat na nové trendy a změny.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.