Cimatron 14: Cesta k zefektivnění výroby v nástrojárnách

Firemní aktuality vydáno dne 8. ledna 2019

Cimatron je CAD/CAM systém specializovaný pro potřeby nástrojáren, který pokrývá celý proces výroby nástroje od nabídky po dodávku. Nabízí specializované funkce pro konstrukci a obrábění forem, postupových lisovacích nástrojů a elektrod.

Obsahuje CAM moduly pro 2,5osé až 5osé plynulé frézování a usnadňuje nastavení EDM hloubicích strojů. Jde o systém, v rámci kterého je možné v maximální míře využít výhod integrovaného řešení, kdy v jednom prostředí je možné zakázku nacenit, navrhnout, zkonstruovat, připravit technologii obrábění, generovat NC kód a následně provést simulaci se strojem, ale i připravit nastavení a nastavit hloubicí EDM stroj. Zároveň je však konfigurace konkrétní licence softwaru vždy cíleně seskládaná podle potřeb zákazníka, a ten si tedy může pořídit jen ty moduly, které skutečně ve své výrobě potřebuje.

Software Cimatron se opírá o 35 let intenzivního vývoje a více než 15 let je přítomen také na českém a slovenském trhu. Mezi jeho uživatele patří malé konstrukční kanceláře i velké nadnárodní společnosti. Nová verze software – Cimatron 14, plně přeložená do češtiny, byla uvolněna  v září 2018.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.