Lasery a CNC stroje pomáhají obstát v konkurenčním prostředí

Redakce Redakce
— vydáno 10. ledna 2019

S nárůstem automatizace ve všech oblastech lidského podnikání se i tradiční řemesla, jako zámečnictví, rytectví, obuvnictví, šperkařství či hobby segment modernizují. Obstát v konkurenci společně s velkými zahraničními korporacemi je obtížné, ne však nemožné.

Inzerce

Společnost 4ISP má ve své nabídce v centru EURAZIO pomoc i pro tyto drobné řemeslníky. Díky strojům, které zde zákazníkům sestaví a připraví na míru za velice rozumných podmínek, se i služby drobných podnikatelů mohou stát konkurenceschopné a jejich podnikání udržitelné.

Lasery řežou, značí, popisují i kreslí, a to jak na plechy, trubky, překližky, textil, koženku, koberce, akrylát, polystyren, tak i pěnové materiály,“ uvádí Ing. Dagmar Smrčinová, Ph.D., marketingová a projektová ředitelka centra EURAZIO. „Při své práci je využívají například šperkaři, 3D tisky je využívají na dodatečné značení dílů. Reklamní agentury pracují s lasery při značení log, při výrobě světelných reklam z akrylátu nebo na výrobu dárkových předmětů s věnováním. Použít je lze i pro malo i velkosériovou výrobu,“ dodává Dagmar Smrčinová.

Obor automotive využívá lasery například na výrobu těsnění do motorů, vložek do filtrů, povlaků na autosedačky, koberečků, polstrování, interiérových panelů a desek, popruhů a doplňkové výbavy pro motorkáře i automobilisty, značení krystalů zirkonu pro speciální design interiérů aut. Zbrojní průmysl pro technický popis a značení zbraní, značení a zdrsňování pažeb pušek a pistolí, vystýlky do přenosných pouzder a ve strojírenství lze najít lasery ve výrobě strojních komponentů, kapotáží, filtračních materiálů, profilových lišt, krytů strojů, prahů, olejových a jiných van a pump. Využití laserů je pestré a svým uživatelům nabízí širokou škálu možností a využití na různé druhy materiálů. 

V EURAZIO jsou k vidění základní typy vláknových řezacích laserů na řezání kovů, kombinované stroje pro trubkové a plošné řezání kovu, trubkové řezací stroje pro velmi malé i velmi velké průměry kovových materiálů, značkovací lasery s automatickými podavači pro velkokapacitní výrobu, značkovací lasery pro velkoformátová značení. Každý podnikatel, nebo osoba výdělečně činná se může kdykoli, po předchozím objednání v prodejním a předváděcím centru EURAZIO, přijet podívat na lasery a CNC stroje, které jsou zde připraveny pro své předvedení a vyzkoušení vlastních materiálů a aplikací.

Další článek: Renishaw usiluje o překonání výzev v oboru 3D chirurgických implantátů