Jsme největší strojírenský web
Oslavte s námi víc než 142 tisíc návštěv a 752 tisíc zobrazených stránek za měsíc leden! Máme pro vás dárek...

Continental AG koupil výrobce obráběcích strojů VÚK

Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 16. července 2018

V Otrokovicích na Zlínsku sídlí také závod Continental Barum, akvizice firmy VÚK mu umožní další pokrok při vývoji a produkci strojů na výrobu pneumatik.

Firma VÚK představovala pro Continental AG už v uplynulých letech zásadního dodavatele součástí pro stroje na výrobu pneumatik. Společnost VÚK nyní bude integrována do obchodní jednotky Continental Molds and Machinery (CMM), která je interním vývojářem a výrobcem strojů na výrobu pneumatik a forem na pneumatiky společnosti Continental.

"Těšíme se na spolupráci s přibližně 90 novými kolegy, kteří nás budou podporovat z Otrokovic. Pro nás v CMM a pro závod v Otrokovicích je tato fúze důležitou součástí při upevňování naší konkurenceschopnosti," uvedl vedoucí oddělení CMM Didier Fuchs.

Zatímco zaměstnanci VÚK se podle Feiferlíkové primárně specializují na montáž mechanických součástí a strojů, jednotka CMM má velké odborné znalosti v oblasti mechanického, hardwarového a softwarového inženýrství a řízení velkých projektů a disponuje světovou servisní sítí pro závody na výrobu pneumatik.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.