COVID-19 – bezplatné ikony, vektory a infografiky do vašich firemních materiálů o koronaviru

COVID-19 – bezplatné ikony, vektory a infografiky do vašich firemních materiálů o koronaviru Jan Homola vydáno dne 25. března 2020
Foto: Vecteezy.com

Mnohé firmy v těchto dnech připravují informační materiály pro své zaměstnance za účelem edukace, bezpečnostních upozornění a informování v souvislosti s epidemií koronaviru SARS-CoV-2. V takových případech vám přijdou vhod následující zdroje, které jsou k dispozici zdarma.

Spoustu praktických informací pro přípravu vašich firemních bulletinů, plakátů a cedulí najdete přímo na webu Ministerstva zdravotnictví ČR, které na koronavirus.mzcr.cz zřídilo speciální sekci věnovanou epidemii nového koronaviru. Na stránce koronavirus.mzcr.cz/materialy-ke-stazeni jsou potom k dispozici rozličné infografiky (jak nosit roušku, jak rozpoznat onemocnění atd.). 

Hledáte-li zdroje v angličtině, určitě věnujte pozornost webům amerického Centra pro kontrolu a prevenci chorob a stránkám Světové zdravotnické organizace, na kterých taktéž najdete spoustu užitečných zdrojů k prevenci nákazy COVID-19.

Grafické podklady od výše uvedených organizací jsou bohužel v rozlišení nepříliš vhodném pro tištěné materiály, a proto oceníte dostupnost opravdu velkého množství grafických materiálů z databank, z nichž spousta je k dispozici zdarma.

Na webu Freepik.com je k dispozici doslova záplava bezplatných vektorů, infografik a také fotografií s tematikou koronaviru.

Velmi slušnou a stále se rozrůstající sbírku vektorových materiálů vhodných pro tisk, které jsou k dispozici zdarma, najdete také v databance Vecteezy.com.

Jestli hledáte spíše jednodušší grafické symboly, rozhlédněte se v databázi Iconfinder.com.

Při tvorbě webových materiálů pak přijde vhod rozšíření COVID-19 oblíbené sady on-line fontů od Fontawesome.com.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.