Designéři a vývojáři z Prototypum vyvinuli pohodlnou ochrannou masku pro lékaře

Firemní aktuality vydáno dne 23. srpna 2021

Studio Prototypum po roce vývoje představuje vlastní celoobličejovou masku FACEMASK, která svým pojetím naznačuje budoucnost ve zdravotnictví. Tým vývojářů si dal za cíl přinést na trh produkt, který bude nekompromisním ochranným systémem do lékařského prostředí.

Maska splňuje nejnáročnější kritéria pro filtraci vzduchu, vyniká komfortem nošení a možností dlouhodobého provozu. Funkce byla ověřena v prostředí českých nemocnic a testováním v laboratoři. Projekt hledá silného strategického partnera ze segmentu ochranných nebo zdravotnických pomůcek.

„Dali jsme si za úkol navrhnout přívětivý design, aby ošetřujícím lékařům bylo dobře vidět do obličeje a působili tak pozitivně na pacienty,”říká jeden z autorů Martin Hřeben. 

„Bylo pro nás frustrující sledovat v jak nevyhovujícím a nekomfortním vybavení musí lékaři a sestry pracovat po celou dobu pandemické krize. Nikdo nebyl připraven na podmínky, kterým budou muset téměř rok čelit. Respirátory, masky a štíty se doslova otiskly do jejich unavených tváří,” dodává spoluautor Robin Fišer.

„Z hlediska komfortu je maska až neuvěřitelně lehká, což umožňuje plně se soustředit na výkon činnosti anesteziologa. Jako lékař – anesteziolog jsem podobný typ ochrany používal hodně v období 2. vlny pandemie na JIPce,” sdělil MUDr. Igor Krupa, zástupce primáře Nemocnice Nymburk

PROTOTYPUM FACEMASK 

Je určena zejména na pracoviště, kde se počítá s dlouhodobým provozem v kontaminovaném prostředí, jako jsou jednotky intenzivní péče, výkony pro zajištění dýchacích cest a zavádění invazivních vstupů u pacientů, operační sály, záchranné jednotky nebo laboratorní prostředí. 

Účinnost filtrace je na úrovni 99,95% (P3). Unikátní vlastností masky je, že umožňuje filtrovat vydechovaný vzduch pomocí přídavného filtru s účinností 94% (P2), a tím chránit okolí před kontaminací nebo nakažením. Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.