Jsme největší strojírenský web v ČR
Oslavte s námi víc než 142 tisíc návštěv a 752 tisíc zobrazených stránek za měsíc leden! Máme pro vás dárek...
Klikněte zde

Digitální veletrh v digitálním věku

Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 5. února 2021

O digitální transformaci se hovoří už roky. Nikdo ale netušil, že pandemie koronaviru donutí k digitalizaci nesmlouvavě opravdu každého. Pořadatelé veletrhů tak sami prožívají to, o čem by za jiných okolností jen nechali diskutovat své návštěvníky. Po přípravě z minulého roku se letos v dubnu chystá promyšlená digitální událost HANNOVER MESSE 2021 Digital Edition.

Koronavirová pandemie urychlila digitalizaci průmyslu. Zároveň odhalila zranitelnost globálních dodavatelských řetězců. V důsledku toho zažívá svět průmyslu nebývalé otřesy. „Společnosti musí během několika málo měsíců učinit to, co by jim jinak trvalo roky,“ říká Dr. Jochen Köckler, CEO veletržní společnosti Deutsche Messen AG. „K tomu je zapotřebí platforma, na které lze diskutovat o výzvách, představovat řešení a rozšiřovat kontakty“. Přesně to nabízí HANNOVER MESSE Digital Edition. Největší veletrh strojírenství a průmyslu zůstává i za časů korony ústřední platformou pro inovace a řešení otázek průmyslové transformace.“ HANNOVER MESSE Digital Edition stojí na třech pilířích: „Expo, Conference a Networking“ (veletrh, konference a navazování kontaktů).

EXPO: Prostor pro inovace

Ve veletržní sekci (EXPO) mají návštěvnici přímý přístup k  přehledu vystavovatelů a jejich výrobků. Pomocí využití nástrojů Best Case, Video Tutorials, Live-streaming nebo prostřednictvím video chatu se mohou informovat o využití konkrétních řešeních pro optimalizaci jejich procesu a také navázat přímý kontakt s vystavovateli.

KONFERENCE: Prostor pro inspiraci

Konferenční program digitálního veletrhu HANNOVER MESSE bude zahájen v pondělí 12. dubna 2021 se zaměřením na hospodářsko-politické otázky: Jaký vliv má koronavirová pandemie na globalizaci? Jakou roli hraje Evropa mezi světovými velmocemi? Co se změní po éře Trumpa s ohledem na transatlantické vztahy? Konferenci zahájí spolková kancléřka Angela Merkelová.


Od úterý do čtvrtka budou stát v popředí technologické inovace a řešení: Jakou roli hraje KI v průmyslu? Jak vygeneruji z mých dat přidanou hodnotu? Jaký potenciál má vodík pro průmysl? Zazní konkrétní případy použití i dlouhodobé strategie pro budoucnost. 

RESET.RETHINK.RESTART pod tímto mottem bude v pátek 16. dubna uspořádán kongres WomenPower. Na programu budou workshopy, pódiové diskuze a nová řešení networkingu.

NETWORKING: Prostor pro interakci

Všichni návštěvníci HANNOVER MESSE mají možnost s vystavovateli, přednášejícími a ostatními návštěvníky navázat kontakty. V tom je bude podporovat personalizovaná vstupní strana s odpovídajícím Dashboardem. Zde budou každému návštěvníku doporučeny relevantní firmy, top řečníci a účastníci. Jedním kliknutím je možné zaslat dotaz pro zahájení komunikace, a následně komunikovat přes chat nebo video hovor.

HANNOVER MESSE Digital Edition

Veletrh HANNOVER MESSE Digital Edition je vědomostní a networkingová platforma pro průmysl, energetiku a logistiku. Jejím základem jsou tři pilíře: veletrh, konference a networking. Pod hlavním tématem „Industrial Transformation“ představí hlavní hráči na trhu jejich technologie a řešení pro závody, energetické systémy a řetězce dodavatelů pro budoucnost. K top tématům se řadí digitální platformy, průmysl 4.0, IT bezpečnost, CO2 neutrální výroba, KI, lehké konstrukce ale i logistika 4.0.

HANNOVER MESSE Digital Edition se uskuteční 12.–16. dubna 2021. Partnerskou zemí je Indonésie.


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.