Firmě Honeywell Aerospace Olomouc se loni dařilo

Firmě Honeywell Aerospace Olomouc se loni dařilo Redakce vydáno dne 8. srpna 2018

Společnosti Honeywell Aerospace Olomouc, která v Hlubočkách u Olomouce vyrábí a opravuje letecké motory, loni vzrostly tržby o 4,2 procenta na 3,48 miliardy korun z 3,339 miliardy korun v roce předchozím. Vyplývá to z výroční zprávy Honeywell Aerospace Olomouc.

Firma zároveň zvýšila i čistý zisk, a to z 253 milionů korun v roce 2016 na 323,33 milionu korun. Jednatel Honeywell Aerospace Olomouc Zdeněk Kovář ve výroční zprávě uvedl, že firma loni 99 procent produkce dodala podnikům z mezinárodní skupiny Honeywell, která se specializuje zejména na komponenty pro letectví, automobilový průmysl, automatizaci a řízení pro domácnosti i průmysl.

Za prodej leteckých motorů loni firma Honeywell Aerospace Olomouc inkasovala 3,157 miliardy korun, meziročně o 98 milionů korun víc. Za generální opravy motorů a výrobní práce v roce 2017 utržila 324 milionů korun, zatímco v roce 2016 to bylo 281 milionů korun. 

Podnik Honeywell Aerospace Olomouc tvoří bývalá letecká divize společnosti Mora Morava, která dříve nesla název Mora Aerospace. Americký výrobce leteckých motorů Honeywell divizi koupil v roce 2002. Koncern Honeywell má v Česku kromě společnosti Honeywell Aerospace Olomouc také vývojový a administrativní komplex v Brně. 

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.