Moderní soustrhy v portfoliu firmy TGS

tgs-soustruh

Soustruh je klasika. I ve světě multifunčních strojů je soustruh stálicí, kterou využije velká řada výrobních firem. Firma TGS má ve své nabídce soustruhy od firem Biglia a SMEC. První z nich je zástupcem klasické evropské výroby, ten druhý asijské technologie. V čem se liší a co mají naopak společné?

Biglia: Silné soustruhy z Itálie s vysokou variabilitou

Soustruhy Biglia, které vznikají mezi Turínem a Janovem, jsou silné a spolehlivé stroje. Vynikají především možností sestavit velké množství variant. Na výběr máte protivřeteno, osu Y i opěrného koníka nebo čistě jen poháněný stroj.

Výkon 15 kW učiní ze soustružnického centra rázem centrum frézovací. Biglia si také sama vyrábí vřetena a revolverové hlavy, což zajišťuje naprostou kompatibilitu, ale také rychlé dodání náhradních dílů. Výhodou je také široké spektrum příslušenství a periferií, od sond přes vyhazovací lopatky i sofistikované manipulátory pro odebírání dílů.

Italskou značku Biglia odborníci v TGS do portfolia vybrali právě pro variabilitu, díky které dokáží stroj připravit zákazníkovi přesně na míru. Tradice výroby od roku 1958 i reálné zkušenosti z aplikací v České republice dokazují spolehlivost těchto strojů.

Pokud si chcete vyzkoušet, co vše soustruh Biglia umí, přijeďte do Mýta v Plzeňském kraji vyzkoušet skladovky TGS. Momentálně jsou k dispozici typy B620YS a B750YS. Oba zvládají polygonní soustružení, 750 má i přípravu na robot a kit pro soustružení tyčoviny. Jak se se stroji pracuje, vám rádi ukáží.

Foto: TGS

SMEC: spolehlivý dříč z Koreje

Druhou značkou, která se osvědčila, je korejský SMEC. Tento stroj sice není tolik variabilní jako Biglia, ale i zde máte leccos na výběr, především co se týče velikosti. Soustruh SMEC vám bude sloužit dlouhá léta a pokud hledáte spíš jednodušší stroj, tady nešlápnete vedle.

SMEC se vyznačuje minimalistickým konstrukčním řešením a výborným zpracováním technických detailů. Poradí si se sklíčidly až do velikosti 32″ nebo s tyčí délky 5 m. Jednoduché zpracování však rozhodně nebrání automatizaci, naopak. K soustruhu snadno připojíte robotický zakladač či podavač tyčí.

Na showroomu můžete vyzkoušet typ soustruhu SMEC: SL2000BSY. Kromě designu jistě oceníte skvělou ergonomii nebo programovatelné koníky.

Foto: TGS

Další článek: Německý průmysl obráběcích strojů je v problémech