Nexen chce stavební práce skončit koncem roku

Redakce Redakce
— vydáno 13. března 2018

Výrobce pneumatik Nexen Tire chce dokončit práce na stavbě závodu v průmyslové zóně Triangle u Žatce do konce roku. Od září plánuje firma testovat strojní vybavení. Zahájení provozu předpokládá začátkem roku 2019.

Do konce roku bude u největšího investora v zóně pracovat 500 lidí, počet zaměstnanců se má pak postupně rozšířit na 1500.

Nexen chce v průmyslové zóně u Žatce podle zveřejněných plánů investovat přes 22 miliard korun. V první etapě plánuje firma vyrábět 15 000 pneumatik denně.

Firma nyní zaměstnává v České republice 140 lidí a provádí nábory. Klíčové manažerské posty jsou již z velké části obsazeny, Nexen aktuálně hledá pracovníky do výroby či techniky údržby. Několik zaměstnanců už má za sebou školení přímo v jihokorejském závodě. 

V továrně se budou vyrábět pneumatiky pro osobní a lehká nákladní auta, jejich odbyt se předpokládá v ČR, jinde v Evropě, ale i na Blízkém Východě a v severní Africe. Projektovaná výrobní kapacita závodu má být po úplném dokončení přes 30 000 pneumatik denně, tedy zhruba jedenáct milionů za rok.

Další článek: Jak vyzrát na programování CNC obráběcích strojů?