Novým ředitelem DAF Trucks CZ se stal Luděk Šlajer

Vydavatelství Nová média vydáno dne 6. října 2017

Ředitelem společnosti DAF Trucks CZ se stal třiačtyřicetiletý Luděk Šlajer. Do čela zastoupení výrobce nákladních vozidel DAF pro Českou republiku a Slovensko byl jmenován v polovině září, informovala dnes firma ČTK.

"Stávám se ředitelem společnosti v době, kdy uvádíme na trh nejnovější generaci všech tří modelových řad," uvedl Šlajer. Dodal, že jeho úkolem je vést firmu tak, aby značka DAF stále figurovala na předních příčkách v hodnocení tržního podílu.

Absolvent strojní fakulty Šlajer spojil se značkou DAF dosavadní profesní život a postupně v této společnosti vystřídal několik technických a manažerských pozic. V roce 1999 nastoupil do DAF Trucks CZ jako technický školitel. O rok později se stal produktovým manažerem v oddělení marketingu a v roce 2003 manažerem odpovědným za oblast náhradních dílů.

V roce 2007 Šlajer odešel na rok a půl do centrály DAF Trucks v nizozemském Eindhovenu, kde pracoval jako oblastní manažer prodeje náhradních dílů pro region střední Evropy. Po návratu do Česka byl v roce 2008 jmenován ředitelem dealerství DAF Trucks Praha, které vedl do roku 2016. Loni v říjnu do své kompetence přibral i společnost DAF Trucks CZ jako její jednatel a letos v září byl jmenován ředitelem.

DAF Trucks je dceřinou společnosti amerického koncernu Paccar, jednoho z největších světových výrobců těžkých nákladních vozidel. Vyrábí kompletní řadu tahačů a podvozků pro montáž nástaveb a poskytuje i další služby, jako jsou opravy a údržba nebo dodávky náhradních dílů. Vyvíjí a vyrábí také nápravy a motory pro výrobce autobusů a autokarů. DAF Trucks má výrobní závody v Eindhovenu v Nizozemsku, ve Westerlo v Belgii, v Leylandu v Británii, v Ponta Grossa v Brazílii a přes tisíc servisních dealerů a servisních míst v Evropě i jinde ve světě.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.