Plnicí hubice z Litoměřic budou pracovat ve výbušném prostředí při – 50°C

Plnicí hubice z Litoměřic budou pracovat ve výbušném prostředí při – 50°C HENNLICH s.r.o. vydáno dne 23. prosince 2021

Firma HENNLICH se sídlem v Litoměřicích navrhla a vyrobila plnicí trubice pro zákazníka z Ruska. Šest kusů plnících hubic právě putuje do rafinérie nedaleko Moskvy, kde budou sloužit pro nakládku výbušného petrolejového koksu.

Pavel Uxa, vedoucí divize HENNLICH Engineering říká: „Prostředí, ve kterém budou naše plnicí hubice v provozu, je velmi specifické. V zimě dosahují teploty v okolí Moskvy i mínus 50 stupňů Celsia. Proto jsme museli zařízení navrhnout tak, aby s rezervou v takovémto prostředí fungovalo. Takže například odprašovací měch i všechny ostatní komponenty tomuto požadavku vyhovují.“

Navíc bude zařízení pracovat v rafinérii. To vyžaduje, aby splnilo podmínky práce ve výbušném prostředí. Proto jsou všechny elektrokomponenty navrženy a vyrobeny tak, aby je bylo možné použít i ve výbušném prostředí.

Zařízení, které při roztažení dosahuje délky přes šest metrů, bude v rafinérii sloužit pro nakládku železničních vagónů výbušným petrolejovým koksem. „Navrhujeme a dodáváme do celého světa mnoho typů plnicích hubic. Protože jde v tomto případě o velmi specifické prostředí, nevyskytují se zakázky tohoto typu tak často. Podobné plnicí hubice jsme navrhovali poprvé zhruba před osmi lety,“ doplnil Pavel Uxa.

Divize HENNLICH Engineering strojírenské společnosti HENNLICH se zaměřuje na výrobu vlastních zařízení, jako jsou mimo plnících hubic také mlžná děla a další mlžné systémy, dlouhé energetické pojezdy nebo manipulátory pro letecké motory. Velká část výroby směřuje na zahraniční trhy.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.