Pojezdové dráhy HIWIN pro průmyslové roboty

Pojezdové dráhy HIWIN pro průmyslové roboty HIWIN s.r.o. vydáno dne 26. září 2023

Firma HIWIN patří k tradičním účastníkům Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Letos vystavuje ucelenou nabídku lineární techniky a polohovacích systémů. Budoucnost patří robotice, proto hlavním exponátem bude funkční pojezdová dráha HIWIN LT-T s robotem Fanuc.

„Jedním se základních produktů pro automatizaci a s ní spojenou robotizaci jsou pojezdové dráhy pro průmyslové roboty. Robot vyžaduje pohyb s vysokou přesností a spolehlivostí. V naší nabídce jsou ucelená řešení horizontálních i vertikálních pojezdových drah různých velikostí do nosnosti až tři tuny,“ doplňuje Petr Severa, výrobní ředitel pro polohovací systémy, HIWIN s.r.o. a dodává: „Každý projekt robota s pojezdovou dráhou vyžaduje individuální přístup. Velkou výhodou našich pojezdových drah je fakt, že jsou konstrukčně, výrobně i montážně řešeny u nás v ČR. Jsme tak schopni pružně reagovat na požadavky zákazníků. Navíc je to výhodné z hlediska ekologie a udržitelnosti. Nemusíme přes půlku světa přepravovat množství rozměrného a těžkého materiálu, například ocelových svařenců, ale necháme si je vyrobit u nás v ČR, ověřenými a kvalitními partnery.“

Horizontální pojezdová dráha HIWIN LT-T, představená na brněnském veletrhu s robotem Fanuc, dosahuje maximální rychlosti 5 m/s při maximálním zrychlení 4 m/s2. Horizontální pojezdové dráhy HIWIN řady LT jsou v nabídce v pěti provedeních při maximálním zatížení od 100 kg (LT-T) až po 3 000 kg (LT-L). Pohonem těchto pojezdových drah je ozubený hřeben s pastorkem, což umožňuje prakticky neomezenou délku dráhy. Vedle horizontálních pojezdových drah jsou v nabídce společnosti HIWIN i vertikální pojezdové dráhy řady RX, které jsou primárně určeny pro polohování ve svislém směru s kolaborativními roboty do celkové hmotnosti 50 kg a maximální výšky zdvihu 3 m. 

„Velmi uspokojivé ekonomické výsledky společnosti HIWIN za první pololetí roku 2023 naznačují trvalý zájem o naše tradiční produkty lineární techniky, jako jsou kuličkové šrouby nebo lineární vedení, ale také rostoucí poptávku o ucelená řešení pojezdových drah pro průmyslové roboty,“ říká Ing. Petr Jašek, jednatel společnosti HIWIN s.r.o., a dodává: „Účast na brněnském veletrhu pro nás představuje nejen možnost k pracovním setkáním s novými i stávajícími zákazníky, ale také příležitost potvrdit silnou a stabilní pozici značky HIWIN na trhu i v turbulentní době, jako je tato.“

Vedle vertikální pojezdové dráhy pro průmyslové roboty najdou návštěvníci Mezinárodního strojírenského veletrhu další produkty HIWIN, mezi kterými bude ucelená nabídka lineárních vedení včetně miniaturních vedení MGN a MGW. Z kategorie lineárních polohovacích systémů nebude chybět TMRT stůl, který je vybaven vodou chlazeným momentovým motorem s přímým pohonem, harmonická převodovka Datorker DT nebo servo drivery a servo motory nové generace E1. 

Společnost HIWIN najdete na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně od 10. do 13. října 2023 v hale V, stánek číslo 116.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.