Rychlý přehled

  • Nová pravidla pro dobíjení elektroaut? Bezhotovostně to půjde všude

    Od letošního dubna musí každá nová dobíječka elektroaut přijímat bezhotovostní platby. Již stojící dobíjecí stanice pak budou přijímat platby kartou či QR kódem nejpozději od roku 2027. Cílem má být zpřístupnění „ad hoc“ nabíjení pro každého. Tyto a další změny na poli elektromobility řešili zástupci společností i státních institucí na akci EV Experience, která proběhla na závodním okruhu v Brně.

  • Porovnejte si vedle sebe konvenční výrobu a 3D tisk

    Na ploše 200 čtverečních metrů nabízí aplikační centrum firmy 3Dees Industries poradenství a vývoj, zakázkový 3D tisk i výrobu prototypů. Aditivní technologie si tu každý může otestovat v praxi a především si je porovnat se svým tradičním výrobním postupem.

  • Meopta – optika zanikne, její aktivity převezme nástupnická firma

    Velký český výrobce profesionálních optických přístrojů k 1. červnu 2024 spojí firmy Meopta – optika, s.r.o. a Meopta s.r.o. Veškerá aktiva, pasiva a povinnosti zanikající Meopta – optika převezme nástupnická společnost. Formálně by se mělo jednat o čistě administrativní úkon, jehož cílem je zjednodušit firemní strukturu společností Meopta.

  • Plzeňský Aimtec uspěl v prestižní soutěži Factory Innovation Award

    Technologicko-poradenská společnost zaměřující se na digitalizaci výroby a logistiky si z německého Hannover Messe odvezla první místo ze soutěže Factory Innovation Award 2024, kde uspěla se svou digitalizační platformou Aimtec DCIx v kategorii „Resilient Factory“. V ní jsou oceněny společnosti pomáhající svým zákazníkům se zvládáním dopadů narušení dodavatelského řetězce – tak, aby na tyto výkyvy bylo možné nejen pružně reagovat, ale také jim předcházet. Aimtec oslovil odbornou porotu technickými přednostmi platformy Aimtec DCIx, jako jsou její snadná integrovatelnost, škálovatelnost nebo cloud-first řešení. Ocenila také přístup společnosti k zákazníkům, která jim v dnešním turbulentním světě pomáhá s automatizací procesů, reaguje na jejich aktuální potřeby a usnadňuje jim neustálý rozvoj. Aimtec je schopen jednoduše připojit vybranou technologii a zaintegrovat ji do funkčního celku. Výsledkem je plně řízený a kontrolovaný proces – od ERP systému až po úroveň výrobního stroje.
    A jak znělo hodnocení poroty? Software je snadné se naučit, cloud-first přístup slibuje, že řešení lze velmi rychle zavést a že od zákazníka není potřeba žádná další správa infrastruktury. Přesto je úroveň zabezpečení velmi vysoká. Porotě se líbila také kontejnerizace softwaru. Stejně tak ocenila integraci do systému SAP a užívání otevřených standardů.

  • Doosan přináší do České republiky nové investice

    Jihokorejský Doosan, světový výrobce parních turbín, chytrých strojů a polovodičů, představil významné investice do české ekonomiky. Zároveň v pondělí 13. května podepsal v Praze klíčová memoranda s českými firmami o spolupráci na projektech v tuzemsku i v zahraničí. Kromě toho prezentoval i plán Doosan Enerbility, který zahrnuje přesunutí klíčového know-how v oblasti výroby vzduchem chlazených generátorů s výkonem do 300 MW a vývoj a výrobu technologií plynových a vodíkových turbín do Plzně. Česká republika stát se tak díky tomuto kroku může stát významným evropským hráčem v segmentu výroby bezuhlíkové energie.
    Doosan má v oblasti jaderné energetiky za sebou řadu úspěšných realizací. Po společném projektu s Korea Hydro & Nuclear Power na jaderné elektrárně Barakah ve Spojených arabských emirátech je pro obě firmy stavba nových jaderných bloků v České republice dalším zásadním projektem v zahraničí, na němž chtějí společně participovat.

Zobrazit nejnovější