Roboti ABB jsou nyní nedílnou součástí portfolia B&R

Firemní aktuality vydáno dne 11. května 2020
Foto: B&R

B&R ve spolupráci s ABB Robotics & Discrete Automation business představila loni na veletrhu SPS roboty ABB jako nedílnou součást svého portfolia. Výrobci strojů si budou moci koupit roboty a řídicí systém svého stroje z jednoho zdroje. B&R je také mezi prvními, kdo uvedl na trh komplexní portfolio pro otevřenou komunikaci OPC UA přes TSN v reálném čase.

Integrace robotů ABB do automatizačního systému B&R odstraňuje samostatný rozvaděč a controller robotu. Nové řešení snižuje složitost systému a optimalizuje synchronizaci. Zákazníci těží z  přesnosti a uživatelsky přívětivého programování.

Produkty B&R umí OPC UA přes TSN

B&R nabízí komplexní portfolio produktů pro otevřenou komunikaci v reálném čase OPC UA přes TSN. Díky I/O systému X20, řadiči sběrnice, průmyslovým počítačům a síťovým přepínačům TSN umožňuje B&R plně standardizované sítě pro modulární adaptivní stroje. Otevřený standard snižuje množství protokolů na jeden jediný - s jednotným rozhraním pro výměnu standardizovaných dat mezi všemi uzly v síti. Vývoj a obsluha strojů a zařízení je podstatně snazší.

Decentralizované kompaktní jednotky zjednodušují vývoj strojů

B&R nabízí také zcela nové kompaktní motory s integrovaným servoměničem. Nový ACOPOSmotor usnadňuje vývoj modulárních zařízení a strojů. Snižuje náklady na instalaci a šetří místo v rozvaděči. Nové motory pokrývají výkonový rozsah od 0,22 do 0,35 kW a nejmenší verze měří pouhých 60 mm × 90 mm (šířka × hloubka). I přes své kompaktní rozměry mají plnohodnotný integrovaný servoměnič, který umožňuje cyklus polohového regulátoru 50 µs.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.