SANDVIK ve Zlíně představuje novou metodu soustružení PRIME

Iva Duroňová vydáno dne 26. dubna 2019

Společnost Sandvik Coromant, jež je součástí celosvětové průmyslové strojírenské skupiny Sandvik, zaujímá vedoucí postavení v oblasti výroby nástrojů a nabídky odborných znalostí a řešení pro obrábění kovů. V TAJMAC - ZPS představí své nástroje na 5-ti osém multifunkčním obráběcím centru MCG 10005XT.

Zástupci společnosti SANDVIK patří k pravidelným účastníkům tradičních zákaznických dnů v TAJMAC - ZPS. Letos návštěvníkům představí soustružnické a frézovací operace na stroji MCG 10005XT.

Pro soustružení byla zvolena nová metoda PRIME. Návštěvníci uvidí nástroj CoroTurn®Prime typu B upnutý do úhlového držáku 45 st. Hrubování bude probíhat posuvem 1,2 mm/ot., s využitím změny nastavení úhlu kapa a tím i využití plné šířky wiper hrany destičky, i dokončování posuvem 1 mm/ot. s velmi kvalitním povrchem.

Z frézování návštěvníci uvidí frézu CoroMill®Plura pro frézování s vysokými rychlostmi posuvu. Jako poslední a jistě nejzajímavější částí prezentace bude frézování ozubení metodou Powerskiwing. Tato metoda je extrémně náročná na synchronizaci vřetene a otočného stolu, neboť vřeteno s řeznou rychlostí nástroje cca 200 m./s. se otáčí 2000 ot./min. a otočný stůl se točí 600 ot./min.

Více na: www.sandvik.coromant.com


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.