Studentský tým využil 3D tisk k vytvoření unikátní konstrukce

Vydavatelství Nová média vydáno dne 22. srpna 2019

Na mezinárodní soutěži Formula Student bylo úkolem zkonstruovat vlastní závodní vůz. Spolupráce týmu Brunel Racing a společnosti Renishaw, přispěla ke vzniku jedinečného tištěného kovového potrubí.

Studentský tým z Brunelské univerzity v Londýně se zúčastnil soutěže Formula Student už po dvacáté. Potrubí svého auta, doposud tvořeného pomocí uhlíkových vláken a hliníku, nově nahradili inovativní metodou výroby - 3D tiskem. Nově vzniklý design potrubí radikálně zvýšil efektivitu jejich vozu. Umožnil funkce jako dvoustupňové vstřikování paliva nebo vylepšení portů mezi výfukovým potrubím a motorem.

„Odborné znalosti a rady společnosti Renishaw o tom, jak z aditivní výroby udělat součást výrobního procesu, byly neocenitelné,“ říká Matthew Crouch, student strojního inženýrství a jeden z vedoucích týmu Brunel Racing. Tiskárna typu RenAM 500Q metodou přidávání materiálu z kovového prášku umožnila vytvořit unikátní design pro potrubí vozu. „Využívání aditivní výroby se rozšiřuje do stále více průmyslových odvětví,“ vysvětluje Joshua Whitmore, aplikační inženýr firmy Renishaw. „V mnoha případech nabízí jasné výhody oproti tradičním výrobním metodám tím, že výrobní proces můžete zjednodušit nebo zvýšit část jeho výkonu.“

Tištěné díly už v minulém roce využil tým z Polytechnické univerzity v Katalánsku ve Španělsku. Letos 3D tisk ve své výrobě použil také tým z univerzity Oxford Brookes.

Více na: https://www.renishaw.cz


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.