Vysokozdvižný vozík teď můžete nabíjet stejně snadno jako telefon

Jungheinrich (ČR) s.r.o. vydáno dne 13. května 2020
Foto: Jungheinrich

Elektrické vysokozdvižné vozíky již běžně používají lithium-iontové baterie. Firma Jungheinrich posunula řešení zase o krůček dál, když do svých retraků integrovala i nabíječku. Nyní stačí k rychlému nabití zásuvka s parametry 400 V a 16 A kdekoliv ve vaší hale.

Na své obchodní tiskové konferenci, která byla pořádána v roce 2018, představila společnost Jungheinrich model ETV 216i jako první retrak s plně integrovanou lithium-iontovou baterií. Hlavní výhodou lithium-iontové technologie je možnost dobíjení baterií i během krátkých pracovních přestávek, čímž se zvyšuje provozní využitelnost vozíku. Vozík je nově vybaven integrovanou nabíječkou namontovanou přímo na lithium-iontovou baterii, a díky tomu je společnost Jungheinrich schopna nabídnout ještě flexibilnější retrak. Vozík ETV 216i, který je vybaven integrovanou nabíječkou, může být nabíjen z jakékoli standardní vysokonapěťové elektrické zásuvky s parametry 400 V, 16 A. Tím je umožněno nabíjení v různých místech skladu, aniž by bylo potřeba vybudování speciální nabíjecí místnosti.

Vozík navíc nemusí opakovaně přijíždět k nabíjecí stanici, díky čemuž je možné ušetřit zbytečné cesty. Kabel nabíječky o délce 2 500 mm umožňuje parkování vozíku v jakékoli poloze vůči elektrické zásuvce. V době, kdy je retrak používán, je kabel bezpečně schovaný v úložném prostoru. Maximální nabíjecí proud dosahující 140 A umožňuje během pouhých 4 hodin úplné nabití zcela prázdného akumulátoru. Přestože je vozík vybaven integrovanou nabíječkou, lze jeho baterii nabíjet také pomocí externí nabíječky a rovněž lze i nadále používat rychlonabíjecí zásuvku.


Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.