Získávejte infomace o své výrobě s digitálními nástroji od TAJMAC-ZPS

Získávejte infomace o své výrobě s digitálními nástroji od TAJMAC-ZPS TAJMAC-ZPS, a.s. vydáno dne 4. září 2023

Novým členem rodiny TAJMAC-ZPS je digitální platforma ReCON. Stojí za ní tým z oddělení technických činností a vývoje MORI-SAY, vedený technickým ředitelem Martinem Machálkou.

Velkou výhodou digitálních produktů TAJMAC-ZPS je skutečnost, že si je můžeme vyzkoušet přímo ve zlínské divizi Výroba. Zde se aplikují a postupně odlaďují tyto produkty pro použití v praxi předtím, než je firma nasadí jako konečné řešení u zákazníka.

Aktuálně jsou v nabídce dva produkty:

ReCON OPC UA – propojení výrobních zařízení s podnikovou sítí a vytěžování dat pomocí OPC UA serveru. Pokud je stroj vybaven protokolem MTConnect, nabízí TAJMAC-ZPS čtení dat z MS SQL databáze. Tato data lze poté číst jakýmkoliv z nadřazených programů jako ERP, MES, PLM, CMR atd. Platforma ReCON OPC UA se prolíná postupně všemi produkty TAJMAC-ZPS a tvoří jejich základní stavební kámen.

ReCON MES – z vytěžených dat umí udělat užitečné informace. MES systém je v podstatě „logický zobrazovač“ vytěžených dat. Navíc systém může obsahovat informace z ERP o frontě práce, sloužit pro vykazování u kusových výrob a v neposlední řadě zobrazovat reporty. Reporty jsou nejen stavové, ale i produkční, OEE, alarmy, prostoje a jejich důvody.

Víze informací naleznete ZDE.


Dále ve Zlíně pracují na digitálních produktech zaměřených na řešení následujících témat:

  • Teplotní kompenzace strojů pomocí UI (PUV 2023-40691)
  • Predikce opotřebení nástrojů
  • Digitální dvojče pro Sinumeric ONE
  • Automatická výrobní buňka
  • Dálková diagnostika pro stroje T-ZPS
  • Měření spotřeby energie na vyrobený díl (součást EURO7)

Nezapomeňte, že stroj už není jen železo, které produkuje další železo.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.