Akademie digitální transformace poradí, jak začít s digitalizací firmy

Intemac Solutions s.r.o. vydáno dne 11. ledna 2022

Že digitalizace přispívá k vyšší efektivitě, všichni vědí. Mnoho firem ale tápe, kde začít. Akademie digitální transformace centra INTEMAC a firmy Effectivity to chce změnit a nabízí praktické zkušenosti.

„O digitalizaci s výrobními firmami každodenně mluvíme. Firmy tuší, že to může být vhodný nástroj pro zefektivnění jejich výroby. Ovšem nemají praktické zkušenosti s tím, jak začít. Často se tak setkáváme s tím, že po prvním neúspěchu na toto téma zanevřou přinejmenším pracovníci na dílnách,“ uvádí Petr Minář, vedoucí týmu podpory digitalizace centra INTEMAC. Toto je právě i důvod, proč v loňském roce začala vznikat koncepce Akademie digitální transformace. „Naše Akademie má za cíl tomuto efektu předejít anebo ho pomoci napravit. Nabízíme naše know-how, abychom účastníky provedli tvorbou jejich vlastního plánu. Zaměříme se na konkrétní proces/problematiku, kterou ve firmě a výrobě řeší, a pomůžeme jim s jejich správným uchopením a ve finále i s jeho digitalizací i automatizací,“ dodává Petr Minář.

Celý rok se její účastníci budou scházet pod vedením zkušených koučů. Bude se jednat celkem o 8 jedno až dvoudenních workshopů, které budou probíhat mimo jiné i přímo ve výrobních firmách. Zde mohou účastníci vidět digitalizaci přímo v praxi. Celá Akademie bude zakončena certifikací účastníků. Po úspěšném absolvování kurzu získají certifikát pod hlavičkou prvního funkčního Digital Innovation Hub v České republice – DIH DIGIMAT. 

Jedinečná je tato akademie tím, že je složená z praktických workshopů, kde si účastníci budou pod vedením zkušených koučů vytvářet vlastní optimalizační projekt. Účastníci se naučí vše – od projektového řízení přes výběr vhodných nástrojů optimalizace až po podporu finální exekuce vašeho optimalizačního projektu.

Více se dozvíte na oficiálních stránkách Akademie.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.