Continental otevírá zkušební laboratoře externím zájemcům

Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 13. srpna 2019

Společnost Continental v Brandýse nad Labem, která vyrábí elektroniku pro přední světové automobilky, modernizovala a rozšířila své laboratoře pro testování produktů a jejich komponentů.

Tímto krokem vzniklo rozsáhlé špičkově vybavené pracoviště, jehož kapacita umožňuje využití i ze strany externích zájemců. V brandýských laboratořích tak zájemci mohou testovat výrobky a materiály firmy z autoprůmyslu, strojírenství, elektrotechniky, optiky, ale třeba i maloobchodu.

V Continentalu investovali do nákupu řady nových zařízení a nyní disponují třemi laboratořemi: měrovou, kalibrační a zkušební. „V té zkušební nabízíme externím zájemcům devět různých typů zkoušek, které lze využít pro vývoj a schvalování nových produktů,“říká Ladislav Herc, manažer laboratoří v brandýském závodě. Pracoviště má certifikaci IATF16949, ale není akreditováno podle standardu IEC17025.

Některá ze zařízení jsou v Česku poměrně unikátní

Vedle teplotních zkoušek jsou k dispozici vibrační zkoušky, měření barvy a jasu, rentgenová analýza, analýza technické čistoty, materiálová analýza a další. V Česku je podobně kvalitně vybavených laboratoří a vyškoleného personálu obecně nedostatek. V Continentalu zajišťuje zkoušky dvacítka zaměstnanců, kteří obsluhují celkem dvě stovky zařízení. Slouží převážně interním potřebám, ale řeší i poptávky ze zahraničních závodů Continentalu.

„Možnosti využití pro externí zadavatele jsou skutečně pestré. Díky naší výrobě jsme skvěle vybavení na zkoušky displejů všeho druhu, ale můžeme testovat třeba i různé obaly a simulovat například to, co s nimi udělá přeprava letadlem,“dodává Ladislav Herc.

Služby zkušební laboratoře Continental Automotive Czech Republic Brandýs nad Labem:

  • Zkoušky odolnosti proti změnám klimatu
  • Vibrační zkoušky
  • Zkoušky světlostálosti (odolnost barev vůči slunečnímu světlu)
  • Měření barvy
  • Měření jasu
  • X-ray analýza
  • Iontová kontaminace
  • Technická čistota
  • Materiálová analýza

Continental v Brandýse nad Labem

Kořeny brandýského závodu Continental sahají až ke státnímu podniku PAL Kbely. V roce 1998 se vývoj a výroba z původních pražských prostor přesunuly do nově postavené budovy v Brandýse nad Labem. Po velkém požáru v roce 2001 byly výrobní haly dále rozšířeny, i přesto však po několika letech přestala kapacita ploch dostačovat a bylo rozhodnuto o výstavbě druhého brandýského areálu. Ten byl slavnostně otevřen v srpnu 2008. Vyrábí se zde autorádia, multimediální systémy a jejich přední displeje, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací, telematiku, eCall systémy a také řídicí jednotky palivových systémů. Mezi zákazníky firmy patří největší světové automobilky, takže s jejími výrobky se můžete setkat ve značkách jako VW, PSA, Daimler, Renault, Fiat, Toyota a řadě dalších.

Více na: https://www.continental.com

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.