Čtvrtá generace strojů DN Solutions zaujme vzhledem i výkonem

tec1

TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE s.r.o.
— vydáno 18. června 2024

Showroom nabitý obráběcími stroji, praktické ukázky obrábění a komentované prezentace nových strojů. Ze dnů otevřených dveří v sídle společnosti TECNOTRADE OBRÁBĚCÍ STROJE odcházeli návštěvníci spokojeni.

Inzerce

Dvoudenní červnová akce určená výhradně pro zvané zákazníky a obchodní partnery slibovala bohatou přehlídku obráběcích strojů, na nichž budou probíhat praktické ukázky obrábění a bohatý doprovodný program, včetně možnosti prohlídky zázemí firmy. To vše pořadatelé do puntíku dodrželi a navrch přidali i celodenní raut a atraktivní program
v prostředí Brněnské přehrady, který k rozvoji a upevnění obchodních vztahů rozhodně patří.
Tři stovky přihlášených návštěvníků se v obrovské předváděcí hale v Kuřimi mělo možnost detailně seznámit s nabídkou obráběcích strojů DN Solutions. K dispozici pak bylo celkem 23 strojů, které tvořily ucelený průřez sortimentem. Horizontální soustruhy řady LYNX, DNT, PUMA v různých konfiguracích, 5-ti osé centrum se soustružnickou funkcí DVF8000T, vertikální centra DNM, SVM 5100L, multifunkční soustruh SMX 2600S či nejmenší horizontální vyvrtávačka z portfolia DN Solutions s typovým označením DBC 110II. Přehlídku strojů a aplikací tradičně doplnila i část věnovaná 3D tiskárnám, popisovacím laserům a fiber laserům.

Všestranný soustruh SMX 2600S

Významnou novinkou z portfolia DN Solutions byl právě multifunkční soustruh SMX 2600S se dvěma vřeteny, horní frézovací hlavou vybavenou výměnou nástrojů a osou Y. SMX nové generace jsou vysoce produktivní a vysoce přesné stroje, které díky integraci funkcí a schopností více strojů do jednoho multifunkčního stroje, snižují čas obrábění i počet obráběcích operací. Největším vystaveným strojem pak byla horizontální vyvrtávačka typ DBC 110II s otočnými stoly, robotem Fanuc M900iB (o nosnosti 700kg) a přípravným pracovištěm pro robota. Pozornosti návštěvníků neunikla ani robotická buňka ROBOTEC APC 25, nebo robotická aplikace s kolaborativním robotem CRX-10iA/L a strojem LYNX 2600SY.

Multifunkční soustruh SMX 2600S se dvěma vřeteny, horní frézovací hlavou vybavenou výměnou nástrojů a osou Y, našel hned první den nové majitele.

Hezčí, větší, rychlejší DNM 6700

Oprávněný zájem návštěvníků vzbudilo vertikální obráběcí centrum DNM 6700/ 4. generace, které nabízí hned několik benefitů.
• Inovativní a funkční design
• O 20 % větší nádrž chladicí kapaliny
• Rychlejší výměnu nástrojů
• Krytovaný vstup z obráběcího prostoru do zásobníku
• Větší kapacitu zásobníků nástrojů
• Možnost volby vřetene až 15.000 ot./min.
• Rychlejší posuvy
• Vysoká kvalita, příznivá cena

Velkému zájmu návštěvníků se těšila novinka roku 2024. Vertikální centrum DNM 6700 4. generace.

Tým technologů firmy TECNOTRADE po oba dny řešil přesně cílené odborné dotazy zákazníků. To, že stroje řady DN Solutions splňují jejich náročné požadavky pak potvrdila nálepka „prodáno“, jež se hned první den objevila na jednom z vystavených exponátů. V rámci přídavných opcí pak dostali prostor i zástupci firem, kteří některé vystavené stroje osadili měřicí, upínací či manipulační technikou. Dny oteveřených dveří v Kuřimi se tak přidávají k úspěšným počinům, které proběhly v jarních měsících a bez výhrad dokládají důležitost osobních jednání a konání podobných odborných akcí.

Další článek: Solid Edge Inspektor: pomocník pro kontrolu a export dat pro výrobu